دوشنبه 28 مرداد 1398
معادن کوچک مقیاس فراموش شده

با گذشت دو سال از آغاز طرح احیای معادن کوچک مقیاس هنوز خبری از راه اندازی این معادن نیست هرچند آمارها از سهم ۹۸.۳ درصدی معادن کوچک مقیاس از اقتصاد معدنی و همچنین سهم ۸۵ درصدی اشتغال این حوزه خبر می‌دهد.
1398/05/26

بازارها در عصر دلهره

بازارهای مالی اغلب به کوته‌بینی متهم می‌شوند. این بار اما موضوع آنها کوته‌بینی نیست، بلکه دلهره است؛ دلهره‌ای که روزبه‌روز عمیق‌تر می‌شود. نشریه اکونومیست در سرمقاله این هفته خود با پیش‌بینی رکود اقتصادی که بازارها انتظارش را می‌کشند، اعلام کرد که نشانه‌های دریافتی از بازارهای اوراق قرضه، ارز و کالاها به‌طور روزافزونی هشداردهنده شده است.
1398/05/26

تابلوی جدید تقاضای مسکن

ترکیب جدید جمعیت ایران، تابلوی تقاضای آتی در بازار مسکن را به‌روز کرد. اطلاعات رسمی از آخرین آمارهای مربوط به میزان جمعیت و تعداد خانوار، حاوی ۶ نشانگر درباره ترکیب جمعیتی است که براساس آن می‌توان گفت: «پیر شدن» ایرانی‌ها در مسیر خلاف جهت رشد جمعیت «جوان» شتاب گرفته است. سرعت رشد جمعیت طی سه سال گذشته، نسبت به سال‌های ۹۰ تا ۹۵، کندتر شده است. ایران در حال حاضر ۸۳ میلیون نفر جمعیت دارد که در قالب ۲۵ میلیون و ۶۰۰ هزار خانوار در کشور سکونت دارند. بیش از نیمی از جمعیت ایران را در حال حاضر، «میانسال» و «سالمند» تشکیل می‌دهد.
1398/05/26

وضعیت حقوقی مبادلات رمزارزها

پیشرفت فن­آوری اطلاعات و ارتباطات و ایجاد و توسعه ابزارهای فن­آورانه در فضای مجازی، چالش­های بسیاری را برای سیاست­گذاران و قانون­گذاران ایجاد کرده است. این چالش­ها افزون بر بعد سیاسی و اقتصادی، از ابعاد حقوقی-کیفریِ گسترده­ای نیز برخوردار است.
1398/05/26

خبر خوش وزیر صمت برای سرمایه گذاران مبل و منبت

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: افرادی که اقدام به سرمایه گذاری در بخش مبل و منبت کنند زمین با حداقل قیمت در شهرک های صنعتی به آنها واگذار می شود.
1398/05/26

تغییرات قیمت سبزی و میوه در بازار

براساس آمار منتشره در سه ماهه اول سال ١٣٩٨، متوسط قیمت سیب زمینی ۳ هزار و ۶۱۲، پیاز ۳ هزار و ۷۱۳ و گوجه فرنگی ۲ هزار و ۲۲۴ ریال بوده که به ترتیب نسبت به فصل مشابه سال قبل ٥٢٧.٩، ٥٣٩.٢ و ٢٢١.٦ درصد افزایش داشته است.
1398/05/25

کارآفرینی با کادوهای عروسی

محمدعلی رجایی فرد و ریحانه آبیاری هنگام ازدواجشان با یک تیر دو نشان زدند و همسر و همکارشان را یک جا انتخاب کردند.
1398/05/25

چرایی ترس سهامداران از ورود به سهم‌های بنیادی

تابناک اقتصادیکارشناس بازار سرمایه کمبود نقدینگی با توجه به ارزش بازار کنونی بورس تهران و ترس از تداوم جنگ تجاری بین آمریکا و چین را مهمترین دلایل عدم ورود سهامداران به نماد‌های بنیادی و شاخص ساز دانست و پیش بینی کرد شاخص کل تا اواسط مهرماه به ارتفاع ۳۰۰ تا ۳۲۰ هزار واحدی خواهد رسید.
1398/05/25

موج گرانی مسکن در اطراف تهران

با وجودی که رشد قیمت مسکن در شهرهای اطراف پایتخت معمولا با فاصله زمانی از این کلانشهر رخ می‌دهد، طی یک سال اخیر قیمت مسکن در برخی مناطق اطراف تهران تا ۵۰۰ درصد افزایش داشته است.
1398/05/25

دلار کی سقوط می‌کند؟

ردکر و جک مکینتایر، مدیران شرکت سرمایه گذاری گلوبال اینوستمنت، دلار را یک عامل احتمالی برای رکود اقتصادی بعدی آمریکا و جهان می‌دانند.
1398/05/25


صفحه 7 از 3901
بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .