یکشنبه 31 تیر 1397
شروط حفظ تورم تک رقمی

در سال های اخیر، بانک مرکزی با توجه به عوامل موثر در کنترل تورم نظیر مهار انتظارات تورمی و ایجاد ثبات در بازار ارز توانسته به دستاوردهای قابل توجهی دست یابد؛ سال ۱۳۹۶ نیز همانند سال ۱۳۹۵ با تورم تک رقمی پایان یافت. دستیابی به تورم تک رقمی در دو سال متوالی در چهار دهه گذشته بی سابقه بوده که نشان دهنده عزم جدی بانک مرکزی و دولت در کنترل تورم و حفظ آن در محدوده تک رقمی است.
1397/04/23

معزلی به نام سود تسهیلات بانکی!

سال هاست که تولیدگنندگان با معزلی که خود باید حلالی برای چرخیدن چرخه تولیدات ملی باشند دست به گریبان هستند، معزلی به نام سود تسهیلات بانکی!
1397/04/21

عدو شد سبب خیر صنایع کوچک

به نظر می‌رسد حالا که اروپایی‌ها تمایل بیشتری برای حضور در این بخش ایران دارند باید از این فرصت استفاده کرده و با توجه به تجربه‌های موفقی که سایر کشورها دارند با رفع مشکلات فراروی این صنایع شرایط توسعه فعالیت‌های آنها را فراهم کرده و اجازه دهیم این بخش در آینده سهم بیشتری از اقتصاد را دراختیار بگیرد.
1397/04/17

دلارهم مثل کبریت یک کالاست

به اعتقاد طرفداران بورس ارز، در صورت وجود این نهاد که باید همانند بورس کالا آزادی دادوستد درآن حرف اول را بزند، مسیر برای تعیین قیمت ازطریق مکانیزم عرضه و تقاضا هموار و شرایط برای شفاف سازی فراهم می شود.
1397/04/13

آشکارسازی فرصت‌های رانت‌جویی ضروری است

تنگناها و محدودیت‌های به‌وجودآمده در تعاملات بین‌المللی و اثر آنها بر تبادلات ارزی کشور و به‌ویژه استفاده از عواید حاصل از نفت، دولت را به سمت اتخاذ سیاست‌هایی برای مدیریت وضع موجود و کنترل بازار ارز سوق داده که عواقب غیرمنتظره‌ای را برای اقتصاد کشور به بار آورده است. در شرایطی که اقتصاد کشور از قبل دچار خطاهای سیاست‌گذاری در حوزه پولی و مالی بوده و تبعات رویکرد دولت آمریکا و تحریم‌ها را تحمل می‌کند، این سیاست‌ها موجب از کنترل خارج‌شدن و پریدن فنر نرخ ارز شده ‌است. 
1397/04/12

لزوم استقلال بانک مرکزی

در حالی که مسوولان و دولتمردان در شرایط دشوار کنونی به دنبال راه‌هایی برای برون‌رفت از این وضعیت هستند ضروری است که از تجربیات گذشته درس گرفته و علاوه بر سیاست‌های کوتاه مدت به سمت سیاست‌های بلند مدت و اصلاح ساختار اقتصادی حرکت کنند. هر چند که بی‌ثباتی اقتصادی اخیر علاوه بر سیاست‌های نادرست اقتصادی، حاصل تحریم‌ها نیز هست، ولی نباید نادیده گرفت که در داخل اگر نگوییم همه ولی بخش بزرگی از مشکلات حال حاضر محصول وابستگی بانک مرکزی به دولت است.
1397/04/10

پیشنهاداتی برای حل مشکلات ارزی

یک کارشناس اقتصادی معتقد است، بایستی بساط پیمان‌سپاری موجود با آن استثناهای سهمگین مثل معافیت بازگشت ارز صادراتی به عراق و افغانستان بر چیده شود.
1397/04/05

ممنوعيت واردات برخي كالاها به‌قاچاق دامن مي‌زند

خبرممنوعيت واردات 1400 قلم كالا روز گذشته اعلام شد كه در ميان آن‌ها لوازم خانگي و خودرو پررنگ‌تر از سايرين هستند. لوازم خانگي جزوپرمصرف‌ترين اقلام است و مهم‌ترين هدف ممنوعيت را مي‌توان حمايت از كالاي داخلي دانست اما در اين ميان هر بار اعلام مي‌شود كه كالايي ممنوع يا رفع ممنوعيت شده است كه اين اتفاق مشكلات توليد داخلي را حل نخواهد كرد. به اين خاطر كه پيوستگي نداشته و همراه با ساير مولفه‌هايي كه بايد براي حمايت از كالاهاي داخلي وضع شود، نيست.
1397/04/03

تحول باید در رهبری بانک صورت پذیرد

تحول دیجیتال نیاز به یک ذهنیت کاملا نو دارد که باید از سطح رهبری بانک آغاز و برای همه اعضای سازمان و در هر سطحی انجام شود و مستلزم راهبردها و مدل‌های عملیاتی جدید و همگرایی واحدهای مختلف بانک است.
1397/03/30

نبض بازار در دستان دلالان ارزی!

اعلام می‌شود با دلالان ارز به طور جدی برخورد می شود، با این وجود این افراد به راحتی به فعالیت می‌پردازند و نبض بازار ارز را در دست دارند.
1397/03/28


صفحه 1 از 14
بانک ملی
تامین اجتماعی
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .