سه شنبه 06 تیر 1396
ترس از ادغام بانک ها و سرگردانی سپرده گذاران

ماجرا از روزی شروع شد که خبر رسید موسسه ثامن، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر به زودی در هم ادغام و بانک کوثر تشکیل خواهد شد. این خبر موجی از سرگردانی و نگرانی برای سپرده گذاران در این سه نهاد مالی ایجاد کرد، بطوریکه مردم برای باز پس گیری سپرده های خود به شعب موسسه ثامن هجوم آورده و از ترس از دست دادن مال خود به این شعب حمله ور شده و اقدام به شکستن شیشه ها و ایجاد خسارت به اموال موسسه ثامن کردند.
1396/04/04

مروری بر الزامات طرح نجات بانکی

رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که برخی از بانک‌ها و مؤسساتی که در حال ورشکستگی هستند، سودهای بالاتری می‌دهند و البته توصیه کرده بودند که مردم فریب سود بالای بانک‌ها را نخورند.
1396/03/30

بسته مالیاتی بخش خصوصی

همزمان با بررسی جزئیات لایحه مالیات ارزش افزوده در کمیسیون اقتصادی مجلس، دیدگاه‌های اتاق بازرگانی تهران نیز درخصوص این لایحه، در قالب بسته‌ای پیشنهادی برای ارائه به مرکز پژوهش‌های مجلس آماده شد. معاونت کسب‌و‌کار اتاق تهران، این بسته پیشنهادی را با همکاری صاحب‌نظران مالیاتی و نظرخواهی از تشکل‌های بخش خصوصی تهیه کرده است. اجرای آزمایشی این قانون در سال‌های گذشته با رضایت نسبی دولت همراه بود؛ اما فعالان اقتصادی را با چالش‌هایی در مسیر اجرایی شدن قانون روبه‌رو کرده است.
1396/03/23

علت شکست موسسات بیمه دربازاریابی

واقعیت اینست که روش های بازاریابی و خدمات دهی دربازار بیمه بقدری فرسوده و از مد افتاده شده که دیگر بوسیله آن روش ها امکان گشودن گره های بازاریابی و تعامل به شیوه های جدید به بیمه گذاران وجود ندارد .
1396/02/11

حجم خلق پول در بودجه ۹۶

سال قبل حجم ریالی اوراق مشارکت ۵۲ هزار میلیارد تومان بود و امسال بیش از ۸۴ هزار میلیارد تومان و این به مثابه پیش‌خور کردن بودجه منابع سنوات آتی در سال ماضی و جاری و تسویه وام ‌های سررسید گذشته قدیم با وام یا اوراق بهادار - صکوک و اسناد خزانه است.
1396/01/27

مروری بر کارنامه وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم

در جلسه روز یکشنبه هیئت وزیران، موضوع اعتماد مجدد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر راه و شهرسازی که حاکی از رضایت مجلس شورای اسلامی از خدمات این وزارتخانه است، مطرح شد و رییس‌جمهور از رییس مجلس، هیئت رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد.
1395/12/02

تامین مسکن گروه‌های کم‌ درآمد

محسن حاجی‌میرزایی، دبیر هیات دولت در یادداشتی با عنوان «تامین مسکن گروه‌های کم درآمد» به تشریح اقدامات اخیر دولت در حوزه مسکن پرداخت.
1395/11/28

بازی با اعتبار نظام بانکی کشور

اعتبار نظام بانکی در هر کشوری بزرگ‌ترین سرمایه آن محسوب می‌شود و زمانی که به هر دلیل این سرمایه بزرگ در جامعه زیر سوال قرار گیرد، شمارش معکوس برای فرو ریختن آن در داخل و خارج مرزهای کشور آغاز می‌شود. متاسفانه مدتی است که بازی با اعتبار نظام بانکی ما که تازه دارد از چنبره تحریم‌های اقتصادی بیرون می‌آید به صورت‌های گوناگون مشاهده می‌شود و بانک مرکزی هم با دست روی دست گذاشتن و اطلاعیه پشت اطلاعیه صادر کردن به نظاره‌گر بی‌تفاوت وضعیت حاکم بر بانک‌ها و ضربه‌هایی که از هر سو بر اعتبار آنها وارد می‌شود، تبدیل شده و این درحالی است که هم دولتی‌ها و هم بخش‌خصوصی تمام مطالبات پولی و تامین مالی خود را به سوی بانک‌ها جهت‌گیری کرده و از آنها انتظار گره‌گشایی‌های مالی بزرگ برای طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی کشور دارند.
1395/11/24

الزامات اتصال به ویزا و مستر کارت

مدیر عامل بانک توسعه صادرات در یادداشتی عنوان کرد: اقتصاد نوین مفهومی از ترکیب جریان جهانی شدن اقتصاد و کاربرد فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد و بازرگانی است.
1395/10/29

اینرسی تورمی و مخاطرات کاهش بیشتر آن در شرایط فعلی

امروزه در ادبیات اقتصادی ثبات متغیرهای کلان و عدم نوسانات پردامنه ی آن، به نوعی معرف و اندیکاتور چیستی و چگونگی فعالیت اقتصادی و جهت حرکت آن محسوب میشود.
1395/10/26


صفحه 1 از 7

 
نرخ آزاد ارز وسکه
 
نوع ارز نرخ فروش
 
دلار
 
یورو
 
درهم امارات
 
پوند
 
سکه بهار آزادی
 
سکه امامی
 
نیم سکه
 
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .