پنجشنبه 04 خرداد 1396
علت شکست موسسات بیمه دربازاریابی

واقعیت اینست که روش های بازاریابی و خدمات دهی دربازار بیمه بقدری فرسوده و از مد افتاده شده که دیگر بوسیله آن روش ها امکان گشودن گره های بازاریابی و تعامل به شیوه های جدید به بیمه گذاران وجود ندارد .
1396/02/11

حجم خلق پول در بودجه ۹۶

سال قبل حجم ریالی اوراق مشارکت ۵۲ هزار میلیارد تومان بود و امسال بیش از ۸۴ هزار میلیارد تومان و این به مثابه پیش‌خور کردن بودجه منابع سنوات آتی در سال ماضی و جاری و تسویه وام ‌های سررسید گذشته قدیم با وام یا اوراق بهادار - صکوک و اسناد خزانه است.
1396/01/27

مروری بر کارنامه وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم

در جلسه روز یکشنبه هیئت وزیران، موضوع اعتماد مجدد نمایندگان مجلس شورای اسلامی به وزیر راه و شهرسازی که حاکی از رضایت مجلس شورای اسلامی از خدمات این وزارتخانه است، مطرح شد و رییس‌جمهور از رییس مجلس، هیئت رییسه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی تشکر و قدردانی کرد.
1395/12/02

تامین مسکن گروه‌های کم‌ درآمد

محسن حاجی‌میرزایی، دبیر هیات دولت در یادداشتی با عنوان «تامین مسکن گروه‌های کم درآمد» به تشریح اقدامات اخیر دولت در حوزه مسکن پرداخت.
1395/11/28

بازی با اعتبار نظام بانکی کشور

اعتبار نظام بانکی در هر کشوری بزرگ‌ترین سرمایه آن محسوب می‌شود و زمانی که به هر دلیل این سرمایه بزرگ در جامعه زیر سوال قرار گیرد، شمارش معکوس برای فرو ریختن آن در داخل و خارج مرزهای کشور آغاز می‌شود. متاسفانه مدتی است که بازی با اعتبار نظام بانکی ما که تازه دارد از چنبره تحریم‌های اقتصادی بیرون می‌آید به صورت‌های گوناگون مشاهده می‌شود و بانک مرکزی هم با دست روی دست گذاشتن و اطلاعیه پشت اطلاعیه صادر کردن به نظاره‌گر بی‌تفاوت وضعیت حاکم بر بانک‌ها و ضربه‌هایی که از هر سو بر اعتبار آنها وارد می‌شود، تبدیل شده و این درحالی است که هم دولتی‌ها و هم بخش‌خصوصی تمام مطالبات پولی و تامین مالی خود را به سوی بانک‌ها جهت‌گیری کرده و از آنها انتظار گره‌گشایی‌های مالی بزرگ برای طرح‌ها و پروژه‌های اقتصادی کشور دارند.
1395/11/24

الزامات اتصال به ویزا و مستر کارت

مدیر عامل بانک توسعه صادرات در یادداشتی عنوان کرد: اقتصاد نوین مفهومی از ترکیب جریان جهانی شدن اقتصاد و کاربرد فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد و بازرگانی است.
1395/10/29

اینرسی تورمی و مخاطرات کاهش بیشتر آن در شرایط فعلی

امروزه در ادبیات اقتصادی ثبات متغیرهای کلان و عدم نوسانات پردامنه ی آن، به نوعی معرف و اندیکاتور چیستی و چگونگی فعالیت اقتصادی و جهت حرکت آن محسوب میشود.
1395/10/26

سندی برای جلوگیری از فعالیت فین‌تک

اخیرا در وب‌سایت مرکز توسعه تجارت الکترونیکی «سند چارچوب فعالیت و نظارت بر تجمیع‌کنندگان پرداخت» به عنوان قانون ناظر بر فعالیت تجمیع‌کنندگان خدمات پرداخت منتشر شده است، که موارد متعددی در آن برخلاف نظرات خبرگان حوزه و اظهارنظرهای کارشناسی قبلی دست‌اندرکاران این حوزه است.
1395/10/15

اقتصاد جهانی تحت‌تاثیر رویدادهای باورنکردنی

شاید بدبین‌ترین افراد جهان هم تصور نمی‌کردند مردم دو کشور قدرتمند جهان ظرف کمتر از ۶ ماه با دو تصمیم خود، تمام سیاست و اقتصاد جهان را تحت‌الشعاع خود قرار دهند.
1395/10/11

۲ اتفاقی که بازار نفت را تهدید می کند

قیمت نفت برنت دیروز به بالاترین میزان در یک سال و نیم گذشته رسید. اکنون امیدواری نزد صادرکنندگان نفت برای رسیدن به قیمت های بالاتر ایجاد شده است. اما در مقابل ریسک هایی هم وجود دارد که می تواند این امیدواری را کم رنگ کرده و حتی از میان بردارد. در مجموع می توان گفت دو ریسک و تهدید بزرگ پیش‌روی بازار نفت در ماه‌های آینده وجود دارد.
1395/09/23

اسب‌ها و ماشین‌ها

زمانی که نخستین اتوموبیل هنری فورد در خیابان‌ها تردد آغاز کرد، اسب‌ها وحشت کردند. این در سرگذشت فورد و تاریخ اتومبیل‌‌سازی آمده است، از وحشت اسب‌سواران هم گفته‌اند اما کمتر جایی از وحشت اسب‌فروشان نوشته‌اند، درحالی‌که اتوموبیل از منظر آن‌ها، بزرگ‌ترین تهدید برای درآمد و زندگی‌شان بود.
1395/09/20

یک پروژه شکست‌خورده دیگر از سازمان تامین اجتماعی

یکی از سامانه‌های بسیار مهم سازمان تامین اجتماعی، سامانه سابقه بیمه است که در آن، بیمه‌شدگان تامین اجتماعی می‌توانند سوابق بیمه خود را مشاهده و چاپ کنند.
1395/09/01

ریشه‌های مشکلات اقتصاد ایران کجاست؟

یک اقتصاددان می‌گوید فراهم کردن فضای سالم برای کسب و کار، جلوگیری از کاغذ بازی، روند صحیح خصوصی سازی و قراردادهای دو طرفه صادرات و واردات، می‌تواند اقتصاد ایران را از رکود تورمی نجات داده و نفرینِ منابع را از ایران دور کند.
1395/09/01

کشف قیمت حقیقی ارز؛ اتصال حلقه های منقطع در اقتصاد کشور

پروسه سامان یافتن نرخ ارز حول یک مدار شناور و شفاف مبادله اقتصادی با میزان نوسان کم، که اصطلاحا از آن با عنوان تک نرخی شدن ارز نیز یاد می کنند؛ هر چه نزدیک به یک دهه و حتی بیشتر است که توسط مسؤولان در دولت های مختلف مطرح می شود اما همچنان در شرایط انتظاری خود به سر می برد. این امر از آنجا که نیاز به پیش زمینه هایی چون مدیریت زمان، شرایط و ثبات نهادی در اقتصاد دارد؛ البته دقت لازم در اجرا را می طلبد تا همچون مقاطع گذشته در دهه 70 یا 90 روی شکست به خود نبیند.
1395/08/29

میلیاردر بدنام و بازگشت امریکا به عصر هژمونی نفتی

یادداشتی کوتاه در تحلیل دورنمای امریکا در عصر دونالد ترامپ به قلم رضا وثوقی روزنامه نگار
1395/08/19

یک شرکت اقتصادی با سرمایه چندده میلیونی،چگونه ناگهان یک بانک تاسیس می کند؟

رشد ناگهانی برخی افراد، شائبه‌آفرین است و هیچ اقتصاد سالمی، چنین اوج گرفتن‌های بدون پله را برنمی‌تابد.
1395/08/02

زنگ خطر برای سایپا به صدا در آمد!

با افزایش یافتن احتمال تولید خودروی ارزان قیمت رنو در ایران زنگ خطر برای سایپا به صدا در آمده است.
1395/07/11

چهار گام برای وضعیت ایده‌آل نظام مالی

در اقتصادی که عمده منابع مالی آن از کانال بانک‌ها تامین می‌شود، حرکت به سمت الگویی همانند اقتصاد مقاومتی نیازمند نقش‌آفرینی جدی نظام بانکی آن است. در نظام بانکی کشور شاهد چالش‌ها و خلأهای متعددی هستیم که حرکت به سمت وضع مطلوب ترسیم شده در اقتصاد مقاومتی را با مشکل روبه‌رو می‌سازد
1395/06/20

تک نرخی شدن بنزین بایدی شایسته یا اشتباهی بزرگ !

درحالی که کمیسیون برنامه و بودجه مجلس 19 مرداد ماه امسال با تک نرخی شدن بنزین موافقت کرد که همچنان کمیسیون انرژی با این موضوع مخالف است ، با این وجود شواهد و قرائن حاکی از آن است که مصوبه کمیسیون به زودی در صحن علنی مجلس نیز نظر موافق اکثریت نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به دست خواهد آورد .
1395/06/03

مدرنیسم بانک شهر در گذرگاه های اصلی شهر

اتصال يافتن مشتري بانك به رييس شعبه مجازي ، يك انقلاب بي سروصدا در دنياي بانكداري ايراني ايجاد كرده است، اين سرويس تازه ي بانك شهر است كه مردم درباره آن از هم ميپرسند.
1395/05/24


صفحه 1 از 4

 
نرخ آزاد ارز وسکه
 
نوع ارز نرخ فروش
 
دلار
 
یورو
 
درهم امارات
 
پوند
 
سکه بهار آزادی
 
سکه امامی
 
نیم سکه
 
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .