سه شنبه 01 خرداد 1397
حلقه مفقوده در پیاده سازی کارت اعتباری

پیاده سازی کارت اعتباری در شبکه بانکی کشور نیازمند فرهنگ سازی مالی و گسترش پایگاه های اطلاعاتی در مورد مشتریان خرد است.
1397/02/31

بایدهای حمایت نظام بانکی از کالای ایرانی

یکی از نهادهایی که می‌تواند در ارتقای جایگاه کالای ایرانی در بازارهای داخلی و خارجی نقش بسزایی داشته باشد، نهادهای پولی و مالی به ویژه بانک‌ها هستند. حال سؤال این است که نظام بانکی چه نقشی دارند؟
1397/02/30

تعادل به بازار مسکن بازگشت

معاملات مسکن شهر تهران که شروع سال‌جاری را با سکته نقطه به نقطه آغاز کرده بود، با خروج ترامپ از برجام و اتمام ظرفیت سکه و دلار در دومین ماه سال ۱۳۹۷ روند افزایشی به خود گرفت.
1397/02/30

اصلاحات سیف و مخالفانش!

مجلس در هفته گذشته، اصلاح «قانون مبارزه با پول‌شویی» را با هدف تغییراتی در چند تبصره آن، یک‌ بار دیگر به صحن علنی کشاند و فرصتی برای نقد موافقان و مخالفانی فراهم کرد که سال گذشته به تفصیل درباره آن سخن راندند.
1397/02/29

ضرورت افزایش سرمایه بانک ها

زمانی که برای تسهیلات پرداختی بانک‌ها برگشتی متصور نیست و این تسهیلات اعطایی از مقدار مشخصی تجاوز می‌کند، در اولین اتفاق، خط اعتباری بانک‌ها بسته می‌شود و دیگر اجازه برداشت‌های بیشتر از منابع بانک مرکزی را به شبکه بانکی نمی‌دهد؛ چه آنکه بر اساس ضوابط بانکی، برداشت‌های بیشتر از خط اعتباری بانک‌ها، به معنی اضافه‌برداشت از منابع بانک مرکزی است. از طرفی از آنجا که این اضافه‌برداشت‌ها با جریمه‌های 34 درصدی از سوی بانک مرکزی همراه است‌ بنابراین برای بانک‌ها به صرفه نیست که بخواهند با برداشت‌های بیشتر از منابع بانک مرکزی بخواهند هم جریمه‌های 34 درصدی به بانک مرکزی را بدهند و هم با معوقات بالای تسهیلات خود هم مواجه شوند.
1397/02/27

نقش دولت، بانک‌ها و بانک مرکزی در برقراری پایداری مالی

بر اساس قانون بودجه سال ۹۷ در راستای تسویه حداکثری مطالبات بخش خصوصی مقرر شده در پروسه تسویه بدهی دولت با طلبکاران، بانک مرکزی نیز در چرخه مزبور قرار گیرد.
1397/02/26

خرده‌ رمز ارز بانک مرکزی

خرده ‌رمزارز بانک مرکزی جایگزینی الکترونیک برای اسکناس نقد است. بنابراین، به ازای از چرخه خارج کردن هر واحد پول کشور، یک واحد از خرده‌رمزارز بانک مرکزی می‌تواند تولید شود.
1397/02/25

نگاهی به ابعاد شرعی ایجاد و تامین کسری بودجه دولتی

کسری بودجه یکی از معضلات قدیمی اقتصاد ایران است که مهمتر از ایجاد آن، روش‌های تامین آنست که می‌تواند ابعاد جدی‌ از مسائل شرعی را همراه خود داشته باشد!
1397/02/24

تاثیر تحویل زودهنگام سکه‌های پیش فروش

یک عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس نوشت: اگر دولت از عهده تهیه و تامین سکه های پیش فروش بر بیاید، تحویل زودهنگام آن تاثیر مثبتی بر جامعه می گذارد
1397/02/19

تاملی بر یکی از سنجه‌های بانکداری اسلامی

آنچه عموما در مطالعات بانکداری اسلامی به عنوان شاخص سنجش میزان موفقیت بانک‌های کشور در تحقق اهداف عدالت‌مدارانه از آن یاد می‌شود، شاخص «نسبت تسهیلات قرض‌الحسنه اعطایی به کل تسهیلات اعطایی بانکی» است.
1397/02/19


صفحه 1 از 12
بانک ملی
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .