پنجشنبه 30 شهریور 1396
تحول دیجیتالی، ضرورتی برای اصلاح ساختارها و نهادها

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات کابینه دوازدهم، در یادداشتی در روزنامه ایران نوشت:‌ لزوم اتخاذ رویکرد راهبردی به تحول دیجیتال کشور و بازآفرینی کل دولت و از همه مهم‌تر و پیشرو‌تر بخش ICT کشور برای تحقق اهداف عالی توسعه کشور ،دیگر تنها یک اقدام به تغییر نیست؛ بلکه ضرورتی اجتناب ناپذیر برای تحول کشور عزیزمان است.
1396/06/07

توانمندسازی بانک و بیمه، چالش جدی اقتصاد ایران

اینک که دورنمای رشد اقتصادی توأم با توسعه وافزایش سرمایه گذاری در بسیاری از اقتصادهای جهانی بسیار نوید بخش تر از گذشته بوده و خصوصاً اقتصاد ایران در حال یک پوست اندازی جدی به لحاظ کمیت و کیفیت است و بنا به پیش بینی بسیاری از موسسات صاحب نام اقتصادی و تحقیقاتی دنیا فرصت رشد یک تریلیون دلاری برای ایران امری دست یافتنی تلقی شده است.
1396/06/06

بانکداری ایران را چگونه می‌توان مدرن کرد؟

بانکداری در ایران مشکلات جاری و کوتاه‌مدت زیادی دارد. معمولاً دولت‌ها چنان درگیر این مشکلات کوتاه‌مدت می‌شوند که چالش‌های بلندمدت و راهبردی را فراموش می‌کنند. این اتفاقی است که در دولت فعلی نیز رخ داده است.
1396/05/31

روان سازی صدور انواع ضمانتنامه در بانک ملی ایران در پسا برجام*

اقتصاد ایران، اقتصادی بانک محور است و بخش های مختلف آن برای تامین حساب در گردش و منابع پروژه های خود به بانک ها وابسته هستند.
1396/05/25

حمایت از اشتغال، راهبرد مهم بانک ملی ایران در حوزه مسئولیت های اجتماعی

حمایت از اشتغال یکی از راهبردهای مهم بانک ملی ایران در راستای مسئولیت های اجتماعی است.
1396/05/22

یک نفر باید فرمانده اقتصاد باشد نه بیشتر

یک اقتصاددان می‌گوید اکنون نوبت جراحی ساختاری - نهادی اقتصاد ایران است و باید در دولت دوازدهم به منظور ایجاد هماهنگی، رهبری امور اقتصادی به وزیر اقتصاد واگذار شود تا از چند صدایی که در دولت قبل اتفاق افتاد جلوگیری شود؛ ضمن این که مجلس شورای اسلامی نیز باید بررسی کند که آیا گزینه معرفی شده برای وزارت اقتصاد برای این پست کلیدی مناسب است یا خیر.
1396/05/21

بودجه دولتی چه تاثیری بر مصرف خانوار دارد؟

میزان فعالیت‌های واقعی اقتصاد به میزان گسترده‌ای به اعتماد میان عاملان اقتصادی از یک‌سو و دولت، از سوی دیگر بستگی دارد. تداوم وجود نااطمینانی نسبت به سیاست‌های دولت طی سال‌های متناوب می‌تواند حتی نتایجی متضاد با تبعات سیاستی برنامه‌ریزی شده به دنبال داشته باشد. به‌عنوان مثال، در شرایطی که فعالان اقتصادی به شدت نسبت به سیاست‌های دولت نامطمئن هستند، اعلام و یا اِعمال سیاست‌های انقباضی برای کنترل تورم، ممکن است توسط فعالان اقتصادی به عنوان یک سیاست انبساطی تلقی شود.
1396/05/15

علل و عوامل متعادل نبودن جریان نقدینگی

مدیرعامل بانک رفاه برخی علل متعادل نبودن جریان نقدینگی را تشریح کرد و گفت: رکود بازار مسکن بر عملکرد بانک‌ها سایه افکنده است.
1396/04/17

ترس از ادغام بانک ها و سرگردانی سپرده گذاران

ماجرا از روزی شروع شد که خبر رسید موسسه ثامن، بانک مهر اقتصاد و موسسه اعتباری کوثر به زودی در هم ادغام و بانک کوثر تشکیل خواهد شد. این خبر موجی از سرگردانی و نگرانی برای سپرده گذاران در این سه نهاد مالی ایجاد کرد، بطوریکه مردم برای باز پس گیری سپرده های خود به شعب موسسه ثامن هجوم آورده و از ترس از دست دادن مال خود به این شعب حمله ور شده و اقدام به شکستن شیشه ها و ایجاد خسارت به اموال موسسه ثامن کردند.
1396/04/04

مروری بر الزامات طرح نجات بانکی

رئیس کل بانک مرکزی در مصاحبه‌ای بیان کرده بود که برخی از بانک‌ها و مؤسساتی که در حال ورشکستگی هستند، سودهای بالاتری می‌دهند و البته توصیه کرده بودند که مردم فریب سود بالای بانک‌ها را نخورند.
1396/03/30


صفحه 1 از 8
سپه
بیگ مانی
آینده ساز
سی و هشتمین قرعه کشی قرض الحسنه بانک ملی
کیوسک اطلاع رسانی و خدماتی
حضور رایگان در دایرکتوری
ارتباط امروز
نرخ آزاد ارز وسکه
 
نوع ارز نرخ فروش
 
دلار
 
یورو
 
درهم امارات
 
پوند
 
سکه بهار آزادی
 
سکه امامی
 
نیم سکه
 
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .