پنجشنبه 03 فروردین 1396
نرخ مشارکت اقتصادی زنان به ۱۴.۹ درصد رسید

رییس مرکز آمار با اعلام نرخ بیکاری و مشارکت کل کشور در سال ۱۳۹۵ اظهار کرد: نرخ مشارکت اقتصادی زنان در سال جاری به شکل محسوسی افزایش یافته است و از ۱۳.۳ درسال ۱۳۹۴ به ۱۴.۹ درصد در سال ۱۳۹۵ رسیده است.
1395/12/23

افزایش علاقه‌مندی جوانان به کسب مهارتهای شغلی

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران می‌گوید: در چند سال گذشته رویکرد جوانان به کسب مهارتهای شغلی از طریق آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بیشتر شده است.
1395/12/21

جرقه اشتغال فارغ‌التحصیلان زده شد

وزیر کار می‌گوید یقین دارد که سال آینده ۷۰۰ هزار شغل در کشور ایجاد می‌شود و هدف‌گذاری یک میلیون شغل در سال به حقیقت می‌پیوندد. او ایجاد یک میلیون و۹۰۰ هزار شغل خالص ظرف سه سال دولت یازدهم را بیانگر موفقیت سیاستگذاری دولت در عرصه اشتغال می‌داند.
1395/12/17

۲۴ درصد مهارت‌آموزان جذب بازار کار می‌شوند

معاون آموزش سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای با بیان این‌که ۲۴ درصد مهارت‌آموختگان وارد بازار کار می‌شوند، ابراز امیدواری کرد: با اجرای طرح کارورزی دانش آموختگان در سال آینده آموزش‌های سازمان فنی و حرفه‌ای تضمین کیفیت بیشتری داشته باشد.
1395/12/14

۱۶۰۰ نفر در تهران جذب بازار کار شدند

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی و تعاون استان تهران از جذب و به کارگیری ۱۶۸۰ نفر از متقاضیان و جوانان جویای کار در استان تهران خبر داد.
1395/12/09

در آینده تحصیل ابزار اشتغال نخواهد بود

یک اقتصاددان با بیان اینکه گردشگری یکی از مهمترینی بخش‌هایی است که در آینده ایجاد اشتغال می‌کند، گفت: باید قوای ذهنی خود را برای ایجاد تحول بزرگ در این حوزه آماده کنیم.
1395/12/08

۳۰۰۰ دکتر در تهران بیکارند

مدیر عامل بنیاد توسعه کارآفرینی استان تهران از حضور ۳۰۰۰ فارغ‌التحصیل بیکار دارای مدرک دکترا در استان تهران خبر داد و گفت: دلیل آمار بالای بیکاری در فارغ‌التحصیلی تمایل آنها به پشت میز نشینی و کارهای اداری و اصطلاحا آب باریکه است.
1395/12/07

وعده وزیر کار برای ایجاد ۷۰۰ هزار شغل

مهمترین اخبار هفته جاری به تشکیل اولین جلسه دستمزد شورای عالی کار، جذب ۲۱ هزار متقاضی کار در استان تهران و وعده ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال ۱۳۹۶ اختصاص داشت.
1395/12/05

ایجاد ۷۰۰ هزار شغل در سال ۹۶ قطعی است

وزیر کار می گوید: تا آنجایی که می‌توانستیم یارانه ثروتمندان را حذف کردیم و تلاش می‌کنیم نظام شناسایی را تقویت و دقت کنیم تا یارانه نیازمندان حذف نشود.
1395/12/01

۴شاخص‌نگران‌کننده اشتغال در دهه‌ اخیر

شاخص‌های نگران کننده اشتغال در یک دهه گذشته، به خوبی روایت کننده علل بروز پدیده بحران بیکاری و اضافه شدن ۸ میلیون نفر به متقاضیان شغل است.
1395/11/30

مشکلات ۷ گانه حوزه کار و کارآفرینی

رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی با اشاره به مشکلات حوزه کار و کارآفرینی، آن را در ۷ مورد اصلی خلاصه و تشریح کرد.
1395/11/28

کارگران خواهان دستمزد منصفانه

رییس کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران می‌گوید: عدم حضور نمایندگان کارگری در جلسات دستمزد شورای عالی کار از شرکت کردن آنها بدتر است و نباید کاری کنیم که طرف مقابل توپ را به زمین گروه کارگری بیندازد.
1395/11/26

۵.۷ میلیون نفر درس خواندند تا "تحصیلکرده بیکار" شوند

۵.۷میلیون فارغ التحصیل دانشگاهی فقط مدرک دارند.به عبارت دیگر بیش از نیمی از جمعیت فارغ التحصیل یا در حال تحصیل دانشگاهی هیچ نقشی در تولید ندارند و آنها معتقدند که شرایط جامعه فضایی برای اشتغال آنها ندارد.
1395/11/25

ورود ۱.۵ میلیون نفر به بازار کار در سال گذشته

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه باید با یکدیگر مدارا کرده و با عقلانیت کار کنیم، گفت: در سال گذشته ۷۰۰ هزار شغل ایجاد کردیم و یک و نیم میلیون نفر وارد باز کار شدند.
1395/11/20

اختصاص ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در بودجه سال آینده

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گقت: هیچ کس حق ندارد حتی یک ریال از پول بیت المال را بدون برنامه و هدف خرج کند.
1395/11/19

حقوق فارغ التحصیلان در طرح کارورزی چقدر است؟

معاون وزیر کار با تشریح جزئیات طرح کارورزی فارغ التحصیلان و نیروهای جویای کار گفت: فارغ التحصیلانی که از طریق طرح کارورزی مشغول کار شوند، مبلغی به عنوان دستمزد دریافت می‌کنند.
1395/11/18

سهم اشتغال از آی‌تی چند درصد می‌شود؟

وزیر رفاه گفت: اکنون سهم اشتغال از آی‌تی، ۱۰ درصد است که امیدوارم برای سال آینده به 12 درصد برسد.
1395/11/17

چرا اشتغال را مهمترین چالش اقتصاد می‌دانند؟

در حالی که بسیاری از کارشناسان از افزایش روز افزون فارغ التحصیلان دانشگاهی و میل آنها برای ورود به بازار کار سخن می‌گویند، آمارها نشانگر آن است که نرخ بیکاری فارغ التحصیلان در جامعه به ۱۸ درصد رسیده است.
1395/11/16

طرح کارورزی ۲۰۰ هزار شغل ایجاد می‌کند

پیش‌بینی ایجاد ۲۰۰ هزار شغل در سال آینده، پرداخت مقرری بیکاری به کارگران فاقد بیمه پلاسکو، اختتامیه هفدهمین مسابقات ملی مهارت و ایجاد ۳۰۰۰ شغل تعاونی در ۱۰ ماهه امسال از مهمترین خبرهای حوزه کار و تعاون در هفته جاری بود.
1395/11/14

پیش‌بینی اشتغال فارغ التحصیلان در برنامه ششم

معاون وزیر تعاون می‌گوید در برنامه ششم توسعه برای ۸۰ درصد فارغ التحصیلان دانشگاهی فرصتهای شغلی جدید پیش‌بینی شده است.
1395/11/13


صفحه 1 از 15
 
 

نرخ آزاد ارز وسکه
 
نوع ارز نرخ فروش
 
دلار
 
یورو
 
درهم امارات
 
پوند
 
سکه بهار آزادی
 
سکه امامی
 
نیم سکه
 
ربع سکه
 
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .