یکشنبه 27 اسفند 1396
تاریخ 1395/05/27 زمان 14:57:52 بازدید 525

کارگاه آشنایی با اوراق بهادار سازی

مرکز مالی ایران کارگاه آموزشی چهارمین دوره آموزشی «آشنایی با اوراق بهادارسازی» را از 13 شهریورماه برگزار می‌کند.

به گزارش تریبون، این دوره آموزشی با هدف آشنایی کارشناسان و مدیران بانک‌ها و نهادهای مالی با مبانی فقهی و قانونی تبدیل به اوراق بهادارسازی دارایی‌ها برگزار می‌شود.
تبدیل به اوراق بهادار كردن دارایی ها یا اوراق بهادارسازی، فرایندی است كه در آن شركت‌ها یا واسطه‌های مالی، دارایی‌های مالی یا حقوق مالی را به صورت اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران می‌فروشند. در این روش نهاد تأمین‌ مالی كننده، فروش دارایی‌های خود را جایگزین گرفتن وام از واسطه‌های مالی می‌کند. 
آشنایی با مبانی اوراق بهادار سازی می‌تواند در توسعه تأمین‌ مالی و باز ساختار مالی شركت‌ها موثر باشد. همچنین شناخت فرصت‌ها و ریسک‌های موجود در این نوآوری می‌تواند دید وسیع‌تری به مدیران و کارشناسان بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و سایر شرکت‌های لیزینگ دهد.
مبانی اوراق بهادارسازی، اوراق بهادار به پشتوانه دارایی( ABSs)، تعهدات بدهی وثیقه‌دار (MBSs)، اوراق بهادارسازی جریان‌های نقدی آتی، مسائل عملیاتی در اوراق بهادارسازی، مشتقات نرخ بهره در ساز و کارهای اوراق بهادارسازی، مفروضات بازارهای مالی و  مشتقات اعتباری از جمله سرفصل‌های این دوره آموزشی است.
مجید پیره، پژوهشگر مالی تدریس این دوره را برعهده دارد و در پایان به شرکت‌کنندگان گواهینامه‌ای از سوی مرکز مالی ایران اعطاء می‌شود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره آموزشی می‌توانند به نشانیwww.ifc.ir  (بخشآموزش) مراجعه کنند.

پایان پیام

 

 

بانک سپه
بانک ایران زمین
بانک ملی
بیمه پارسیان
ارتباط امروز
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
4474
دلار
5456
یورو
1337
درهم امارات
316000
سکه گرمی
1542000
سکه بهار  آزادی امامی
761000
نیم سکه
481000
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .