سه شنبه 01 خرداد 1397
تاریخ 1395/05/27 زمان 14:57:52 بازدید 535

کارگاه آشنایی با اوراق بهادار سازی

مرکز مالی ایران کارگاه آموزشی چهارمین دوره آموزشی «آشنایی با اوراق بهادارسازی» را از 13 شهریورماه برگزار می‌کند.

به گزارش تریبون، این دوره آموزشی با هدف آشنایی کارشناسان و مدیران بانک‌ها و نهادهای مالی با مبانی فقهی و قانونی تبدیل به اوراق بهادارسازی دارایی‌ها برگزار می‌شود.
تبدیل به اوراق بهادار كردن دارایی ها یا اوراق بهادارسازی، فرایندی است كه در آن شركت‌ها یا واسطه‌های مالی، دارایی‌های مالی یا حقوق مالی را به صورت اوراق بهادار به سرمایه‌گذاران می‌فروشند. در این روش نهاد تأمین‌ مالی كننده، فروش دارایی‌های خود را جایگزین گرفتن وام از واسطه‌های مالی می‌کند. 
آشنایی با مبانی اوراق بهادار سازی می‌تواند در توسعه تأمین‌ مالی و باز ساختار مالی شركت‌ها موثر باشد. همچنین شناخت فرصت‌ها و ریسک‌های موجود در این نوآوری می‌تواند دید وسیع‌تری به مدیران و کارشناسان بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و سایر شرکت‌های لیزینگ دهد.
مبانی اوراق بهادارسازی، اوراق بهادار به پشتوانه دارایی( ABSs)، تعهدات بدهی وثیقه‌دار (MBSs)، اوراق بهادارسازی جریان‌های نقدی آتی، مسائل عملیاتی در اوراق بهادارسازی، مشتقات نرخ بهره در ساز و کارهای اوراق بهادارسازی، مفروضات بازارهای مالی و  مشتقات اعتباری از جمله سرفصل‌های این دوره آموزشی است.
مجید پیره، پژوهشگر مالی تدریس این دوره را برعهده دارد و در پایان به شرکت‌کنندگان گواهینامه‌ای از سوی مرکز مالی ایران اعطاء می‌شود.
علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام در این دوره آموزشی می‌توانند به نشانیwww.ifc.ir  (بخشآموزش) مراجعه کنند.

پایان پیام

 

 

بانک ملی
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .