سه شنبه 01 خرداد 1397
تاریخ 1395/09/17 زمان 16:49:39 بازدید 497

همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات برگزار شد

سومین همایش ملی «اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب»، امروز 17 آذرماه در سالن آمفی تئاتر شهید بهرامی دانشگاه علم‌وصنعت ایران گشایش یافت.

به گزارش تریبون، دکتر برخورداری، رییس دانشگاه علم‌وصنعت ایران در افتتاحیه این همایش دو روزه ضمن خیر مقدم به شرکت کنندگان با تاکید بر اهمیت آموزش و پژوهش گفت: برای پیشرفت و توسعه کشور که آرزوی همه ماست و برای دانش‌بنیان شدن صنعت، بهترین و شاید تنهاترین راه، آموزش و پژوهش است که این دانش را باید طبعا از طریق پژوهش خلق کنیم.

وی افزود: تمام محققان ما باید با تمام توان کار کنند؛ ولی این اگرچه لازمه کار است، کافی نیست؛ بلکه باید ارتباط و تعامل بین افراد ایجاد شود و پژوهش گروهی رونق یابد.

رییس این همایش علمی با تصریح بر لزوم تعاملات جدی بین دانشگاه و صنعت و محققان و بخش خصوصی گفت: علاوه بر اینها باید با کشورهایی که کار مشابه انجام می‌دهند، تعاملات بین‌المللی داشته باشیم و برگزاری این‌گونه همایش‌ها، راهبردی به این سمت است.

دکتر هاشم آبادی، دبیر سومین همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب در باب اهمیت برگزاری این همایش گفت: اعتقاد داریم در کشور ما به عنوان دارنده منابع عظیم نفت و گاز و از طرفی کشوری بحران‌زده از جهت منابع آب، کار بر روی مباحث میترینگ بسیار جدی و ضروری است و لذا در ادامه برگزاری موفق دو همایش قبل، همایش سوم را با تغییر عنوان، تعریف کرده و به اجرا درآورده‌ایم.

دبیر همایش در خصوص برخی دستاوردهای دو همایش قبل، به ایجاد شبکه متخصصین حوزه میترینگ، انجام کارهای آموزشی تخصصی، راه‌اندازی و عضوگیری دو کمیته فنی در خصوص اندازه‌گیری جریان سیالات و... اشاره کرد و افزود: در آموزش‌های مقطع‌دار نیز حرکتی در دانشگاه شروع شده که در حال طی مراحل اداری است و آن راه‌اندازی دوره کارشناسی ارشد «مهندسی اندازه‌گیری جریان سیالات» از طریق آموزش مجازی در دانشگاه علم و صنعت ایران برای شاغلین در صنعت با اعطای مدرک تخصصی است.

به گزارش ایسنا، سخنرانی دکتر خسرو معدنی پور  رییس مرکز اندازه‌شناسی سازمان ملی استاندارد ایران، مهندس مجتبی شیخ بهایی  معاون مدیر گازرسانی شرکت ملی گاز،  مهندس علی سیدزاده مدیر دفتر مدیریت مصرف و نظارت بر کاهش هدر رفت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، دکتر علی کاظمی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و نیز مدیرعامل بخش نفت وگاز شرکت کرونه از دیگر بخش‌های افتتاحیه سومین همایش ملی اندازه‌گیری جریان سیالات در صنایع نفت، گاز، پالایش، پتروشیمی و آب بود.

در ادامه سومین نمایشگاه صنعت میترینگ با حضور مهندس ستار محمودی، قائم مقام وزیر نیرو گشایش یافت. برگزاری نمایشگاه تخصصی صنعت میترینگ با حضور 44 شرکت صاحب تجربه و توانمند در بحث اندازه‌گیری، از نکات ویژه این همایش به شمار می‌رود.

مطابق اعلام دبیر همایش، از 60 مقاله تخصصی دریافتی، 25 مقاله در قالب سخنرانی و 20 مقاله به صورت پوستری ارائه می‌شوند و 30 کارگاه آموزشی تخصصی در موضوعات مختلف پیش‌بینی شده است. همچنین قرار است سه پنل تخصصی توسط وزارت نفت، شرکت آبفا و کمیته علمی همایش برگزار شود.

منبع: ایسنا

بانک ملی
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .