جمعه 04 خرداد 1397
تاریخ 1395/09/28 زمان 15:42:10 بازدید 272

مبارزه با قاچاق پوشاک در مرحله "هیاهو" متوقف شد

دبیر سابق اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با بیان اینکه ۷۰ درصد بازار پوشاک کشور در اختیار برندهای خارجی است و سهم تولیدکننده داخلی در خوشبینانه ترین حالت ۳۰ درصد است، گفت: در طرح مبارزه با قاچاق پوشاک فقط "هیاهو" شد.

به گزارش تریبون، مهدی یکتا، در خصوص وضعیت اجرای بخشنامه وزارت صنعت مبنی بر لزوم ثبت برندهای خارجی در کشور، اظهار داشت: قرار بود براساس این بخشنامه نمایندگی‌های فروش برندهای خارجی ثبت قانونی در کشور شوند اما هنوز خبری از اجرای این بخشنامه نیست و برندهای تقلبی به راحتی در بازار فعالیت می کنند.

یکتا با اعلام اینکه در بخشنامه گفته شده برای ثبت نمایندگی باید 20 درصد ساخت داخل از همان ابتدا رعایت شود، گفت: به اعتقاد بنده در ابتدای همکاری با برندهای خارجی نمی‌توان 20 درصد را اجرایی کرد بلکه باید به مرور این شرط اجرایی و حتی افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه 70 درصد بازار پوشاک کشور در اختیار برندهای خارجی قرار داشته و سهم تولیدکننده داخلی در خوشبینانه ترین حالت 30 درصد است، افزود:  قرار بود با اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، مدیریت بازار انجام شده و برای حمایت از تولیدکننده داخلی اقدامات لازم صورت گیرد اما متأسفانه به صورت مقطعی فقط هیاهوی مبارزه با قاچاق پوشاک مطرح شد اما عملاً در بازار تغییری به وجود نیامده است.

دبیر سابق اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک اضافه کرد: لازمه مبازره با قاچاق هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و اصناف است، به این صورت که اصناف از واحدهای تولیدی اظهارنامه گمرکی و وضعیت برندها را مطالبه کنند.

بانک ملی
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .