سه شنبه 29 اسفند 1396
تاریخ 1395/09/28 زمان 15:42:10 بازدید 260

مبارزه با قاچاق پوشاک در مرحله "هیاهو" متوقف شد

دبیر سابق اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک با بیان اینکه ۷۰ درصد بازار پوشاک کشور در اختیار برندهای خارجی است و سهم تولیدکننده داخلی در خوشبینانه ترین حالت ۳۰ درصد است، گفت: در طرح مبارزه با قاچاق پوشاک فقط "هیاهو" شد.

به گزارش تریبون، مهدی یکتا، در خصوص وضعیت اجرای بخشنامه وزارت صنعت مبنی بر لزوم ثبت برندهای خارجی در کشور، اظهار داشت: قرار بود براساس این بخشنامه نمایندگی‌های فروش برندهای خارجی ثبت قانونی در کشور شوند اما هنوز خبری از اجرای این بخشنامه نیست و برندهای تقلبی به راحتی در بازار فعالیت می کنند.

یکتا با اعلام اینکه در بخشنامه گفته شده برای ثبت نمایندگی باید 20 درصد ساخت داخل از همان ابتدا رعایت شود، گفت: به اعتقاد بنده در ابتدای همکاری با برندهای خارجی نمی‌توان 20 درصد را اجرایی کرد بلکه باید به مرور این شرط اجرایی و حتی افزایش پیدا کند.

وی با بیان اینکه 70 درصد بازار پوشاک کشور در اختیار برندهای خارجی قرار داشته و سهم تولیدکننده داخلی در خوشبینانه ترین حالت 30 درصد است، افزود:  قرار بود با اجرای طرح مبارزه با قاچاق کالا، مدیریت بازار انجام شده و برای حمایت از تولیدکننده داخلی اقدامات لازم صورت گیرد اما متأسفانه به صورت مقطعی فقط هیاهوی مبارزه با قاچاق پوشاک مطرح شد اما عملاً در بازار تغییری به وجود نیامده است.

دبیر سابق اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک اضافه کرد: لازمه مبازره با قاچاق هماهنگی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و اصناف است، به این صورت که اصناف از واحدهای تولیدی اظهارنامه گمرکی و وضعیت برندها را مطالبه کنند.

بانک سپه
بانک ایران زمین
بانک ملی
بیمه پارسیان
ارتباط امروز
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
4474
دلار
5456
یورو
1337
درهم امارات
316000
سکه گرمی
1542000
سکه بهار  آزادی امامی
761000
نیم سکه
481000
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .