دوشنبه 28 اسفند 1396
تاریخ 1395/10/08 زمان 16:37:53 بازدید 257

لایحه 1.5 میلیارد دلاری دولت برای اشتغال‌زایی روستایی در مجلس

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری اظهار کرد: رهبر انقلاب در جلسه شورای آسیب اجتماعی فرمودند روستاها را برای روستانشینان و غیرروستائیان جذاب کنید. پس از این دولت لایحه دو فوریت استفاده از 1.5 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی جهت اشتغال در روستاها و عشایر نشین را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.

به گزارش تریبون، دکتر رضوی در یک برنامه رادیویی در خصوص آمار 75 درصدی شهرنشینی گفت: بر اساس صحبتی که با رئیس مرکز آمار ایران انجام می دادم، این آمار هنوز به طور رسمی در سرشماری سال جاری استخراج نشده است و تا آخر بهمن ماه مشخص می شود نرخ جمعیت شهری و روستایی و عشایری چه تعداد است.

وی درباره مهاجرت ها گفت: بر اساس آمارهای رسمی مهاجرت شهر به روستا 0.6 درصد بیشتر بوده است. اما مهاجرت شهر به شهر بسیار بالاتر از این میزان بوده است. تبدیل روستا به شهر نیز وضعیتی را ایجاد کرده که در آمارها تغییراتی ایجاد شده است.

وی خاطرنشان کرد: یک ماه پیش لایحه دو فوریتی را تقدیم مجلس کرد تا فرمایشات مقام معظم رهبری را جامه عمل بپوشاند. رهبر انقلاب در جلسه شورای آسیب اجتماعی فرمودند روستاها را برای روستانشینان و غیرروستائیان جذاب کنید. پس از این دولت لایحه دو فوریت استفاده از یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی جهت اشتغال در روستاها و عشایر نشین را تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد. دولت قرار است این پول را به صورت قرض الحسنه به سرمایه داران روستایی با مشارکت خود روستائیان پرداخت کند.

وی افزود: البته مجلس با یک فوریت این لایحه موافقت کرد که انشالله پس از برنامه ششم این مسئله در دستور کار قرار گیرد. 

رضوی تصریح داشت: این قانون از فردای روزی که به تائید شورای نگهبان برسد، عملیاتی خواهد شد برای اینکه برنامه اجرایی این کار را از قبل از ارسال لایحه به مجلس آماده کرده بودیم تا در تمامی استان ها اعتبارات لازم تقسیم شود .

پایان پیام

بانک سپه
بانک ایران زمین
بانک ملی
بیمه پارسیان
ارتباط امروز
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
4474
دلار
5456
یورو
1337
درهم امارات
316000
سکه گرمی
1542000
سکه بهار  آزادی امامی
761000
نیم سکه
481000
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .