دوشنبه 28 اسفند 1396
تاریخ 1396/08/15 زمان 10:54:55 بازدید 97

۸۰ درصد ظرفیت بکر بیمه بدنه داریم

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به ظرفیت‌های خالی در بیمه عنوان کرد: ۸۰ درصد ظرفیت بکر بیمه بدنه داریم، در حال حاضر ۱۱ درصد منازل مسکونی ما بیمه دارند. ما به این نتیجه رسیدیم که علت عقب ماندگی صنعت بیمه ایران از نظر ضریب نفوذ، بیمه عمر است.

به گزارش تریبون، عبدالناصر همتی امروز در مراسم سالگرد بیمه ایران در سالن اجلاس سران، گفت: من خود را جزو بیمه ایران می‌دانم و ۲۳ سال پیش در ۵۹ امین سال بیمه ایران شرکت کردم. تا وقتی که مسئولیت در بیمه مرکزی دارم از بیمه ایران حمایت خواهم کرد. بعد از بیمه مرکزی حتما جزو هواداران و پشتیبان بیمه ایران خواهم بود. بیمه ایران مادر بیمه های کشور است و اهمیت ویژه دارد و تلاش ما برای احیا و پیشبردن بیمه ایران باید دو چندان شود.

وی ادامه داد: یکی از کارهای مهم بیمه مرکزی حمایت از بیمه ایران است. به خاطر مشکلاتی که در ساختار مالی بیمه ایران رخ داده نباید خدمات بیمه ایران را فراموش کنیم. به بیمه ایران خدشه ای وارد نشده و نخواهد شد.

رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به صحبت‌های که گفته شده بود بیمه ایران همانگونه که تاسیس شده نگه داری شده، گفت: بیمه ایران الان قابل مقایسه با بیمه ایران ۸۰ سال پیش نیست. بیمه ایران نقش کلیدی دارد. اینکه برخی از وزرا میگویند ما از بیمه ایران سود نمی خواهیم درست نیست مگر قرار نیست این بنگاه رشد کند؟ بنگاه اقتصادی که سود نداشته باشد از بین می‌رود.

همتی ادامه داد: از هیات مدیره بیمه ایران می‌خواهم بحث تمرکز زدایی را در اولویت قرار دهند. ستاد بیمه ایران باید به سیاست گذار تبدیل شده و استراتژی میان مدت و بلند مدت را پیگیری کند.

وی ادامه داد: حاکمیت شرکتی در بیمه ایران و بانک های دولتی باید اجرا شود. این یک موضوع مهمی در اقتصاد کشور است. بیمه ایران باید در این مورد خود پیشتاز شود. اساسنامه حاکمیت شرکتی را در دو هفته آینده ابلاغ خواهیم کرد.

پایان پیام

بانک سپه
بانک ایران زمین
بانک ملی
بیمه پارسیان
ارتباط امروز
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
4474
دلار
5456
یورو
1337
درهم امارات
316000
سکه گرمی
1542000
سکه بهار  آزادی امامی
761000
نیم سکه
481000
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .