چهارشنبه 02 آبان 1397
تاریخ 1396/08/25 زمان 20:49:13 بازدید 148

۵۴۰ میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت زلزله به کشاورزی کرمانشاه

قائم مقام معاون برنامه ریزی اقتصادی وزیر کشاورزی اعلام کرد که برای مشخص شدن میزان دقیق خسارات وارد شده به بخش‌های مختلف کشاورزی به زمان بیشتری نیاز داریم و در روزهای آینده میزان دقیق آن مشخص می شود اما برآوردهای اولیه نشان از خسارت بیش از ۵۴۰ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی دارد.

به گزارش تریبون، کیامرز قاسمی زانیانی اظهار کرد: در پی وقوع زلزله چند روز گذشته در استان کرمانشاه که حدود ۱۹۰۰ روستا را تخریب کرد و خسارت زد، ستاد بحران تشکیل شده و در حال امدادرسانی و مدیریت این بحران به وجود آمده است.

وی افزود: طی روزهای آینده میزان دقیق خسارت وارد شده به بخش‌های مختلف کشاورزی استان کرمانشاه اعلام می شود اما برآوردهای اولیه نشان می دهند که بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان خسارت به زیربخش های مختلف کشاورزی وارد شده است.

قاسمی ادامه داد: استان کرمانشاه یکی از استان‌های پرتولید در زمینه انواع محصولات کشاورزی است که در تولید محصولات زراعی مانند گندم و دامپروری رکوردهای خوبی از خود در کشور به جا گذاشته و جزو استان‌های برتر و پرتولید در این زمینه محسوب می شود.

قائم مقام معاون برنامه ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیشترین خسارت نیز به بخش کشاوری و دامپروری مناق زلزله‌زده  وارد شده که شامل تاسیسات، ابنیه دام ها و ... است که دام‌های تلف شده باید هر چه سریع‌تر معدوم شوند.

قاسمی زانیانی اعلام کرد: کشاورزان و بهرره برداران بخش کشاورزی که بیمه هستند، خسارت آنها را صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرداخت می کند اما جبران خسارت آن دسته از کشاورزانی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند از سوی ستاد بحران تشکیل شده در استان صورت می گیرد.

پایان پیام

بانک ملی
بانک سپه
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .