پنجشنبه 02 فروردین 1397
تاریخ 1396/08/25 زمان 20:49:13 بازدید 81

۵۴۰ میلیارد تومان برآورد اولیه خسارت زلزله به کشاورزی کرمانشاه

قائم مقام معاون برنامه ریزی اقتصادی وزیر کشاورزی اعلام کرد که برای مشخص شدن میزان دقیق خسارات وارد شده به بخش‌های مختلف کشاورزی به زمان بیشتری نیاز داریم و در روزهای آینده میزان دقیق آن مشخص می شود اما برآوردهای اولیه نشان از خسارت بیش از ۵۴۰ میلیارد تومانی به بخش کشاورزی دارد.

به گزارش تریبون، کیامرز قاسمی زانیانی اظهار کرد: در پی وقوع زلزله چند روز گذشته در استان کرمانشاه که حدود ۱۹۰۰ روستا را تخریب کرد و خسارت زد، ستاد بحران تشکیل شده و در حال امدادرسانی و مدیریت این بحران به وجود آمده است.

وی افزود: طی روزهای آینده میزان دقیق خسارت وارد شده به بخش‌های مختلف کشاورزی استان کرمانشاه اعلام می شود اما برآوردهای اولیه نشان می دهند که بیش از ۵۴۰ میلیارد تومان خسارت به زیربخش های مختلف کشاورزی وارد شده است.

قاسمی ادامه داد: استان کرمانشاه یکی از استان‌های پرتولید در زمینه انواع محصولات کشاورزی است که در تولید محصولات زراعی مانند گندم و دامپروری رکوردهای خوبی از خود در کشور به جا گذاشته و جزو استان‌های برتر و پرتولید در این زمینه محسوب می شود.

قائم مقام معاون برنامه ریزی اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی گفت: بیشترین خسارت نیز به بخش کشاوری و دامپروری مناق زلزله‌زده  وارد شده که شامل تاسیسات، ابنیه دام ها و ... است که دام‌های تلف شده باید هر چه سریع‌تر معدوم شوند.

قاسمی زانیانی اعلام کرد: کشاورزان و بهرره برداران بخش کشاورزی که بیمه هستند، خسارت آنها را صندوق بیمه محصولات کشاورزی پرداخت می کند اما جبران خسارت آن دسته از کشاورزانی که تحت پوشش بیمه قرار ندارند از سوی ستاد بحران تشکیل شده در استان صورت می گیرد.

پایان پیام

بانک سپه
بانک ایران زمین
بانک ملی
بیمه پارسیان
ارتباط امروز
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
4474
دلار
5456
یورو
1337
درهم امارات
316000
سکه گرمی
1542000
سکه بهار  آزادی امامی
761000
نیم سکه
481000
ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .