شنبه 27 بهمن 1397
تاریخ 1396/11/07 زمان 12:01:12 بازدید 551

شماره جدید دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا و فصلنامه انگلیسی منتشر شد

جدیدترین شماره دوماهنامه تخصصی پیام اقتصادی بورس کالا و فصلنامه انگلیسی بورس کالا ویژه فصل پاییز ۹۶، علاوه بر چاپ، به صورت الکترونیکی نیز بر روی سایت رسمی و پایگاه خبری بورس کالای ایران قرار گرفت.

به گزارش تریبون، در یازدهمین شماره نشریه پیام اقتصادی بورس کالا که به تفکیک بازارها و تالارهای معاملاتی فصل بندی شده است، علاوه بر پرداختن به آمارها و رویدادهای مهم ماه های اخیر، دیدگاه چهره های مهم و مسوولان اقتصادی در خصوص عملکرد بورس کالا مطرح شده است.

در ابتدای این شماره از دوماهنامه، پیام مدیرعامل بورس کالای ایران را با عنوان "بورس های کالایی سکوی توسعه تجارت بین الملل" می خوانیم. مصاحبه با محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهور نیز از مطالب ویژه این شماره از دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا بوده که طی آن در خصوص حمایت دولت از بین المللی شدن بازار سرمایه و امکان توسعه تجارت ایران و کشورهای همسایه از دریچه بازار سرمایه مورد بررسی قرار گرفته است.

گفتگو با پیشکسوتان در خصوص نقش و جایگاه بورس کالای ایران در اقتصاد کشور، بررسی توسعه روابط تجاری ایران و هند با راه اندازی سکوی معاملاتی مشترک، توسعه مناسبات تجاری ایران و عراق از طریق بورس های کالایی و همچنین افزایش سهم بازار مشتقه از معاملات بورس کالا محور مطالبی است که در بخش اول این شماره منتشر شده است.

در بخش دوم، طی گزارشی تاثیر و جایگاه بازار فلزات در اقتصاد جهانی مورد بررسی قرار گرفته و گزارشی از بازار فولاد با نگاهی به معاملات شمش و تختال در بورس کالا منتشر شده است. خوش بینی های شکننده در بازار مس، عنوان گزارش دیگری است که به دوگانه رونق و رکود پرداخته است.

در ادامه گزارش هایی از بازار مولیبدن و جایگاه میلگرد در بازار فولاد منتشر شده و گفتگو با ابراهیم جمیلی، فعال حوزه معدنی و رئیس خانه اقتصاد ایران پایان بخش مطالب حوزه صنعتی و معدنی این شماره دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا است.

در بخش پتروشیمی و فرآورده های نفتی نیز گزارش هایی پیرامون نشانه های بازگشت رونق اقتصادی در نگاه به آمارهای بورس کالا، وضعیت معاملات پلیمرها و ترکیبات شیمیایی، معرفی برخی از شاخص های کالایی در بازارهای جهانی، بررسی ویژگی های وکیوم باتوم و مختصات بازار آن منتشر شده و طی گزارشی ویژگی های بازار رقابتی کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

در بخش کشاورزی نیز، عملکرد 10 ساله بورس کالا در ساماندهی بازارهای کالایی مورد ارزیابی قرار گرفته و سناریوهای بورس کالا برای ساماندهی بازار نیز در گفتگو با مدیر توسعه بازار فیزیکی بورس کالا تشریح شده است. در ادامه، گسترش نظام انبارداری در بازار پسته و سیاست خرید توافقی زعفران در بورس کالا محور گزارش های بعدی این شماره از دوماهنامه بورس کالا بوده است.

گفتنی است، یازدهمین شماره دوماهنامه پیام اقتصادی بورس کالا در 116صفحه منتشر شده و نسخه چاپی آن برای بسیاری از ذینفعان بورس کالای ایران ارسال شده است.

انتشار دهمین شماره فصلنامه انگليسی بورس كالای ايران

دهمین شماره فصلنامه انگلیسی بورس كالای ايران علاوه بر چاپ، بصورت الکترونیکی نیز منتشر و بر روی سایت رسمی و پایگاه خبری بورس کالای ایران قرار گرفت.

تهیه و انتشار فصلنامه انگلیسی این بورس به منظور آشنایی هرچه بیشتر مخاطبان بین المللی بورس کالای ایران و سرمایه گذاران خارجی، در دستور کار قرار گرفت و در شماره جدید این فصلنامه مطالبی چون يادداشت سردبير، پيام مدير عامل، اخبار عمومی بورس كالای ايران، اخبار فعالیت های این بورس در فضای بین المللی و رويدادهای مرتبط با بازار فیزیکی بالاخص بخش کشاورزی و همچنین بررسی آمار معاملات در پاییز 1396 منتشر شده است.

بر اساس این گزارش، اين شماره از فصلنامه به امضای تفاهم نامه همکاری میان بورس کالای ایران و هند، رونمایی از وب سایت عربی بورس کالای ایران و همچنین امضای تفاهم نامه همکاری میان بورس کالا و دانشگاه علامه طباطبایی پرداخته است. از دیگر سو، بررسی حضور بورس کالای ایران در همایش تجارت ایران و عراق، همایش بين المللي بازار سرمايه ايران و چهارمین نمایشگاه کیش اینوکس ۲۰۱۷ و نمایشگاه بین المللی دام و طیور از دیگر مطالبی است که در این فصلنامه منتشر شده است.

همچنین در دهمین شماره از فصلنامه انگلیسی بورس كالای ايران از مزایای تکمیل زنجیره عرضه فولاد در بورس کالا برای صنایع پایین و بالادست و حمایت از احیای بازار فولاد از کانال صادرات و همچنین بررسی راه اندازی رینگ صادراتی محصولات کشاورزی در بورس کالا و هم اندیشی برای حل مشکلات صادرات پسته و همچنین سازوکار خرید توافقی زعفران از بورس کالای ایران و رکوردشکنی معاملات گندم در بورس کالای ایران و فروش گندم تولید داخل از طریق بورس کالای ایران در سال آینده و در نهایت نیز از آغاز اقدامات بازارسرمایه برای شناسایی ظرفیت‌های پول الکترونیک سخن هایی به میان آمده است.

گفتني است، دهمین شماره از فصلنامه انگليسی بورس كالا در 67 صفحه و با بهره گيری از تلاش همكاران در اداره امور بين الملل اين بورس منتشر شده است و نسخه چاپی آن برای بسياری از ذينفعان بورس كالای ایران ارسال شده است.

پایان پیام

بانک ملی
بانک سپه
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .