یکشنبه 04 فروردین 1398
تاریخ 1397/01/23 زمان 11:50:08 بازدید 132

بیکاری دانش آموختگان دانشگاهی با آموزش مهارتی کاهش می یابد

 معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان فنی و حرفه ای گفت: برای کاهش بیکاری دانش آموختگان دانشگاه ها، برخی مهارت ها در قالب واحدهای درسی به دانشجویان ارائه می شود.

 

به گزارش تریبون به نقل از ایرنا، سلیمان پاک سرشت، پنجشنبه در آیین افتتاح مراکز توسعه شایستگی های حرفه ای دانشجویان دانشگاه آزاد در مشهد افزود: در این راستا امسال تفاهمنامه ای بین وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان فنی و حرفه ای منعقد شده است.
وی ادامه داد: باید برای کاهش نرخ بیکاری، واحدهای مهارتی در آموزش عالی ارائه شود و آموزش های تئوری و دانشگاهی با آموزشهای مهارتی و مطابق با بازار کار همراه باشد.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای گفت: هم اکنون بیش از 40 درصد افرادی که در مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش می بینند دارای مدارک دانشگاهی هستند و مهارتی سازی آموزش عالی باید انجام و البته این رویکرد باید از آموزش و پرورش آغاز شود.
پاک سرشت افزود: متاسفانه سالهای زیادی از عمر دانشجویان صرف فراگیری دانشهایی می شود که در بازار کار جایی ندارد اما با فراگرفتن مهارتهای عملی مرتبط با فضای کار و نیازهای این بازار از هدررفت عمر جوانان جلوگیری می شود.
وی ادامه داد: راه اندازی مراکز توسعه شایستگی های حرفه ای دانشگاهها، اقدام مهمی در این مسیر است و در این مراکز زبان صلاحیت علمی و زبان شایستگی های شغلی به هم نزدیک می شود.
رئیس سازمان فنی و حرفه ای گفت: توسعه بی رویه مراکز آموزش عالی راهبردی اشتباه بود در حالی که باید ابتدا مراکز آموزش فنی و حرفه ای توسعه می یافت تا درگیر مشکل بیکاری برای دانش آموختگان نباشیم.
در این آیین که در دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد مشهد برگزار شد به طور همزمان مراکز توسعه شایستگی های حرفه ای دانشجویان در دانشگاههای آزاد مشهد، صنعتی سجاد مشهد و قوچان افتتاح شد.
در خراسان رضوی 16 واحد و مرکز دانشگاه آزاد اسلامی با 70 هزار دانشجو و هزار و 600 استاد وجود دارد و 35 درصد از دانشجویان این دانشگاه در مقطع تحصیلات تکمیلی تحصیل می کنند. این دانشگاه تاکنون 200 هزار نفر را در استان دانش آموخته کرده است.

پایان پیام
کد: 1390

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .