یکشنبه 28 بهمن 1397
تاریخ 1397/02/10 زمان 17:41:26 بازدید 191

کتاب مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی منتشر شد

کتاب مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی در حوزه مدیریت با محوریت مروری با نگرش بهبود و توسعه بسوی تعالی سازمانی توسط مِولفین انتشار یافت.

به گزارش تریبون، این کتاب توسط دانشجویان مقطع دکترا، فرزاد رمضانی راد و شهرام تقی پور زیر نظر اساتید و هبئت علمی و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی تدوین و تالیف شده است. 
 
کتاب مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی در 450 صفحه با نگرش بهبود وتوسعه بسوی تعالی سازمانی را زیر نظر اساتید وهیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی تدوین و تالیف شده است.
این کتاب حاوی سه فصل (تکنیک های منابع انسانی) ،  (تکنیک های رفتار سازمانی) و (چالش و راهکارهای مرتبط با مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی) است که در چهار موضوع کلی به حوزه مدیریت منابع انسانی و رفتار سازمانی می پردازد :
1.    تکنیک ( توانمندی سازی مدیر وکارکنان)
2.    تاکتیک  (برنامه عملیاتی) 
3.    برنامه راهبردی (استراتژی)    
4.    ارائه چالش و راهکارهای مرتبط با مدیریت رفتار سازمانی و منابع انسانی 
 در شرح این کتاب آمده است: امروزه سازمان‌ها جهت افزایش توانمندسازی نیروی انسانی نیازمندند از فنون جدید جهت خلاقیت کارکنان و افزایش بهره‌وری سازمان و همچنین جهت افزایش  چابک سازی و تعاملات بهینه نیروی انسانی با درون برون سازمان نیازمندند از فنون جدید جهت درک رفتار، پیش‌بینی و کنترل وجهت‌دهی به رفتار سازمانی استفاده کنند.
ازاین‌رو قصد داریم برای پیشگامان این رشته زمینه‌های فراهم کنیم که تفکرات خود را برای مخاطبان به‌صورت گسترده انتشار دهند. مفاهیم و تئوریهای مدیریت را می توان براساس موضوع دسته بندی کرد. انسان موضوعی است که درکانون توجه نگرش روابط انسانی در مدیریت قرار می گیرد. این نگرش به دو شاخه اصلی (اما مرتبط و مکمل یکدیگر) به  نام های مدیریت رفتارسازمانی و مدیریت منابع انسانی تقسیم می شود.
مدیریت منابع انسانی، انسان را به عنوان یک عامل حیاتی و ممتاز برای بقا، رشد، رقابت و برتری سازمانی مد نظر قرار می دهد. مقصود ازمدیریت منابع انسانی سیاست ها واقدامات مورد نیاز برای اجرای بخشی از وظایف مدیریت است که به جنبه هایی از فعالیت کارکنان  بستگی دارد. بویژه برای کارمند یابی آموزش دادن به کارکنان ارزیابی عملکرد دادن پاداش وایجاد محیطی سالم ومنصفانه برای کارکنان سازمان می باشد.مدیریت منابع انسانی تخصص ویژه ای است که برای رضایت کارکنان وتامین هدف های سازمانی، برنامه ریزی وکوشش می کند. 
شناخت و تغییر رفتار فردی، گروهی و سازمانی در حوزة مدیریت رفتار سازمانی قرار می گیرد. از این رو بررسی  رفتار انسانها در سازمان با مبحث رفتار سازمانی همواره در عرصه مدیریت وسازمان از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده واندیشمندان این رشته کتب مقالات بی شماری رادر این زمینه رقم زده اند.
کتاب مذکور به بررسی فرآیندهای کسب‌وکار و مشکلاتی که مدیریت سازمان‌ها با آن درگیر هستند می‌پردازد و سپس به بیان نکات کلیدی در زمینه فنون مدیریت جهت بالا بردن بهره بری در سازمان‌ها و افزایش توانمندی کارکنان می‌پردازد و این مسئله به علامت‌های سؤال زیادی درباره افزایش چابک سازی سازمان‌ها و جهت‌دهی به رفتار سازمانی جواب می‌دهد . همچنین مولفین سعی کرده اند بصورت کاربردی مشکلات و چالشهای موجود در زمینه منابع انسانی و یکسری نکات راهبردی در سازمان را طی تجارب خود با آنها مواجهه شده اند را بیان نموده و مسائل را در جهت بهبود توانمند سازی کارکنان و اثر بخشی و کارآیی سازمان در جهت رسیدن به مسیر تعالی سازمان موشکافی کنند.

 

پایان پیام
کد:1390

بانک ملی
بانک سپه
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .