جمعه 03 خرداد 1398
تاریخ 1397/02/31 زمان 14:08:29 بازدید 110

سهم دولت در بیمه البرز و اتکایی امین بار دیگر عرضه می شود

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی از برگزاری مزایده ای به ارزش 480 میلیارد تومان در 28 خرداد خبر داد و گفت: علاوه بر این، باقیمانده سهم دولت در دو بیمه البرز و اتکایی امین بار دیگر از طریق بازار سرمایه به خریداران عرضه می شود.

 به گزارش تریبون، جعفر سبحانی در گفت و گو با ایرنا گفت: در مزایده خردادماه سازمان خصوصی سازی 22 بنگاه از جمله شرکت های عمران و مسکن سازان ایران، سیلو، انبار مکانیزه، کشتارگاه و جایگاه های سوخت واگذار می شوند.

وی درباره واگذاری سهام دولت در بیمه های البرز و اتکایی امین نیز توضیح داد: سهام این دو شرکت اسفند ماه پارسال در بازار سرمایه عرضه شد اما چون خریداری نداشت دوباره در فهرست واگذاری ها قرار گرفت؛ بیمه البرز با قیمت پایه حدود 85 میلیارد تومان در بورس و اتکایی امین با قیمت پایه حدود 36 میلیارد تومان از طریق فرابورس عرضه خواهد شد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: مزایده دیگری 19 تیرماه به ارزش 930 میلیارد تومان برگزار خواهد شد که یکی از بنگاه های اصلی این مزایده سهام شرکت خدمات حمایت کشاورزی است.

** امسال 630 بنگاه واگذار می شود

سبحانی در ادامه با اشاره به برگزاری جلسه هیات واگذاری در روزهای گذشته گفت: در این جلسه مقرر شد 630 بنگاه مادر تخصصی متفاوت عرضه شود که واگذاری بیشتر آنها به صورت مزایده ای و برخی نیز از طریق بورس و فرابورس است.

وی تاکید کرد: سازمان خصوصی سازی عزم جدی دارد تا تمام بنگاه های باقی مانده در فهرست واگذاری، مراحل قیمت گذاری و اعزام کارشناسان قیمت گذاری و تصویب در هیات واگذاری را طی کنند و واگذاری تمام بنگاههای باقیمانده به اتمام برسد.

مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به رشد 3.5 برابری واگذاری در دولت تدبیر و امید گفت: در دولت دوازدهم100 درصد واگذاری بنگاه ها به بخش خصوصی واقعی بود و تلاش کردیم با ایجاد تسهیلاتی در زمینه نرخ فروش اقساطی و مدت بازپرداخت، بخش خصوصی قدرت و اعتماد به نفس بیشتری پیدا کرده و در مزایده ها شرکت کند.

وی توضیح داد: نرخ فروش اقساطی بنگاهها 13 درصد است که بخش خصوصی می تواند آن را تا سه درصد کاهش دهد و از سوی دیگر می توانند مدت بازپرداخت تسهیلات را دو تا یک سوم افزایش دهند.

پایان پیام
کد:1390

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .