دوشنبه 18 آذر 1398
تاریخ 1397/03/30 زمان 15:35:06 بازدید 185

مشکلات زیاد شاخص حق بیمه

رییس پژوهشکده بیمه با اشاره به شاخص‌های بیمه گفت: برای ثبات مالی در شرکت های بیمه باید شاخص سال سن حق بیمه در نظر گرفته شود و بر اساس آن می توانند شرکت ها به سوی سلامت حرکت کنند.

به گزارش تریبون به نقل از ایبِنا، امیر صفری رییس پژوهشکده بیمه در روز دوم بیست و هشتمین همایش سالانه سیاست های پولی و ارزی: اصلاحات ساختاری برای ثبات مالی در پنل تخصصی ساختار سیاستگذاری پولی، نظارت بانکی و ثبات مالی با اشاره به شاخص های سلامت گفت: در صنعت بیمه، شاخص های سلامت زیادی وجود دارد و در کشورهایی که سیستم نظارت در بیمه وجود دارد دیگر هیچ شاخصی نیاز به بررسی نیست چرا که دیگر نیاز به ورود دولت به حوزه بیمه وجود ندارد بدین ترتیب مزاحمت های دولت برای شرکت های بیمه کاهش پیدا می کند و تداخل در این حوزه نزولی می شود.
وی در خصوص سیستم توانگری گفت: این سیستم می تواند شاخص های بیمه را به صورت ملی افزایش دهد و مولفه های حاکمیتی در آن وجود دارد؛ در اتحادیه اروپا دو شاخص توانگری وجود دارد.
صفری با بیان اینکه شاخص حق بیمه مشکلات زیادی دارد، افزود: شاخص حق بیمه به عنوان یکی از شاخص های صنعت بیمه مشکلات زیادی دارد چرا که حق بیمه دریافت شده نشان دهنده ریسک است و در صورتی که نرخ های حق بیمه ای افزایش پیدا کند.
رپیس پژوهشکده بیمه خاطرنشان کرد: برای ثبات مالی در شرکت های بیمه باید شاخص سال سن حق بیمه در نظر گرفته شود و بر اساس آن می توان تا شرکت های به سوی سلامت حرکت کند.
در ادامه این پنل سید فرشاد فاطمی اردستانی معاون پژوهشی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی با بیان اینکه ما می دانیم ابزارهای مالی نوین باعث ثابت مالی می شود، گفت: استخراج این ابزارها یکی از ضرورت هایی است که باید به آن توجه کنیم.

وی با انتقاد از فشاری که صندوق های بازنشستگی به بودجه دولت تحمیل می کند، افزود: یکی از شاخص هایی که کیفیت حکمرانی را به خوبی نشان می دهد وضعیت صندوق های بازنشستگی است.
معاون پژوهشی موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی با تاکید بر اینکه ادامه داد: وقتی حاکمیت منافع کوتاه مدت را به منافع بلندمدت ترجیح می دهد اولین جایی که تبعات آن خود را نشان می دهد صندوق های بازنشستگی است.

پایان پیام
کد:1390

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .