سه شنبه 23 مهر 1398
تاریخ 1397/04/19 زمان 13:15:12 بازدید 2795

برگزاری همایش بزرگ ناشران اوراق بهادار

همایش بزرگ ناشران اوراق بهادار روز یکشنبه ۲۴تیرماه جاری با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار و مدیران ارشد شرکت های بورسی و فرابورسی در مرکز همایش های بین المللی صداوسیما برگزار می شود.

به گزارش تریبون، در این همایش بزرگ ویژگی ها و مزیت های سامانه جامع اطلاعات مشتریان «سجام» و آخرین وضعیت مقرراتی و الزامات اجرایی افشای اطلاعات ناشران تشریح خواهد شد.
بر اساس این گزارش، سجام یک سامانه زیر ساختی در بازار سرمایه است که تمام فعالان این بازار اعم از سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد.
افزون بر این، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل،   آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می شود. از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.
گفتنی است، ثبت نام فعالان بازار سرمایه در سامانه سجام از اوایل تیرماه جاری آغاز شده است.
در اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی آمده است: کلیه فعالان بازار سرمایه کشور «بازار اوراق بهادارو بورس‌های کالا» اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مکلف هستند ظرف ۶ماه از تاریخ صدور این اطلاعیه با مراجعه به نشانی https://dara.csdiran.com/Sejam و با ورود اطلاعات خواسته شده نسبت به ثبت نام در این سامانه اقدام کنند.
ثبت نام در این سامانه جایگزین ارائه تمامی مدارک و اطلاعات ضروری خواهد بود که اشخاص موظفند هنگام دریافت خدمات نسبت به ارائه آنها اقدام نمایند.
ثبت نام در «سـجـام» یکبار برای همیشه و یکبار برای کلیه ارکان بازار از جمله تشکلهای خود انتظام، نهادهای مالی، خریداران واحدهای صندوقهای سرمایه گذاری و ناشرانی خواهد بود که در بازار سرمایه اقدام به ارائه خدمات می کنند.
ثبت نام کنندگان پس از احراز هویّت، از ارائــه اطلاعات مجدد و مکرر در بازار سرمایه بی نیاز بوده و با یکبار ثبت نام به کلیه خدمات بازار سرمایه ایران دسترسی خواهند داشت.


پایان پیام
کد:1390

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .