جمعه 03 خرداد 1398
تاریخ 1397/07/07 زمان 16:33:55 بازدید 92

فقط ۲ سهام زیر ۱۰۰ تومان در بورس داریم

در حال حاضر فقط سهام ۲ شرکت در بورس کمتر از ۱۰۰۰ ریال دادوستد می‌شود که این کاهش به دلیل رشد‌های اخیر قیمت سهام شاخص بورس رقم خورده است.

به گزارش تریبون به نقل از تسنیم، نگاهی به آمار معاملات بورس اوراق بهادار در شهریورماه امسال نشان می‌دهد ارزش بازار ناشران بورس تهران در پایان این ماه به بیش از ۶۱۲ هزار میلیارد تومان رسید.
این در شرایطی است که از میان ۳۲۵ شرکت فعال در بورس تهران، رتبه اول تا سوم از نظر ارزش بازار به صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۴۱۱۴۰۰ میلیارد ریال، فولاد مبارکه اصفهان با ۳۹۴۶۵۰ میلیارد ریال و ملی صنایع مس ایران با ۲۴۱۵۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته است.
همچنین شرکت‌های سنگ آهن گل‌گهر، پتروشیمی پارس، گسترش نفت و گاز پارسیان، ارتباطات سیار ایران، پتروشیمی جم، پالایش نفت بندرعباس و سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین به ترتیب با ۲۲۴۴۹۶میلیارد ریال، ۲۱۶۶۴۲میلیارد ریال، ۱۷۲۷۳۳میلیارد ریال ، ۱۷۰۶۸۸میلیارد ریال ، ۱۶۱۱۱۷ میلیارد ریال، ۱۶۰۲۳۲ میلیارد ریال و ۱۵۷۸۶۶میلیارد ریال رتبه های چهارم تا دهم را به نام خود ثبت کردند.
از سوی دیگر شرکت‌های نوش مازندران، ماشین‌سازی نیرو محرکه، صنایع جوشکاب یزد، درخشان تهران، آلومراد، لامیران، پارس سرام، صنایع شیمیایی سینا، گرانیت بهسرام و پیاذر به ترتیب در انتهای این جدول قرار دارند.
همچنین بررسی آخرین وضعیت P/E ناشران بورسی حکایت از این دارد که از میان شرکت‌هایی که در تابلوهای بورس تهران معامله می‌شوند، ۸۵ شرکت دارای P/E بیش از ۲۰ مرتبه، ۱۰۴ شرکت دارای P/E بین ۱۰ تا ۲۰ مرتبه و ۱۰۰ شرکت دارای P/E کوچکتر از ۱۰ می‌باشند. این درحالی است که ۳۶ شرکت با پیش بینی زیان، P/E منفی دارند.
این گزارش می‌افزاید: آخرین وضعیت قیمت پایانی هر سهم در بورس اوراق بهادار نیزن نشان می‌دهد قیمت به ازای هر سهم برای ۴۶ شرکت بیش از ۱۰۰۰۰ ریال، قیمت هر سهم ۱۶۱ شرکت نیز بین ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ ریال می‌باشد.
همچنین ۱۱۶ شرکت بورسی با قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۳۰۰۰ ریال در تابلوی بورس مشاهده و قیمت سهم ۲ شرکت نیز کمتر از ۱۰۰۰ ریال دادوستد می‌شود.

پایان پیام
کد:1390

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .