جمعه 03 خرداد 1398
تاریخ 1397/07/15 زمان 16:52:09 بازدید 147

بازداشت ۱۴۷ نفر از متخلفین بازار سکه و ارز

فرمانده انتظامی تهران بزرگ، گفت: در حوزه مبارزه با متخلفان بازار سکه و ارز ۹۴۲ نفر احضار و ۱۴۷ نفر نیز بازداشت شدند.

به گزارش تریبون به نقل از صدا و سیما، سردار حسین رحیمی در نود و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران، ری و تجریش به مناسبت هفته نیروی انتظامی، اظهار داشت: با همه وجود به نمایندگان مردم احترام می‌گذاریم و از تلاش‌هایشان تشکر و روز تهران، هفته کودک و هم هفته نیروی انتظامی را تبریک عرض می‌کنیم.

رییس پلیس پایتخت گفت: پلیس به درخواست بانک مرکزی، به پرونده‌های اقتصادی سکه، طلا و ارز ورود پیدا کرد و با همکاری دستگاه قضایی، بالغ بر ۹۴۲ نفر در این خصوص احضار و ۱۴۷ نفر از متخلفین در حوزه سکه و ارز که همانند زالو خون مردم را می‌خوردند، دستگیر شدند.

وی افزود: ۳۳ انبار بزرگ احتکار کالا را در تهران شناسایی و پلمپ کردیم و تحویل دستگاه‌های ذیربط دادیم. در شش ماهه نخست امسال ۶ میلیون تماس را پلیس پاسخ داد و ۳.۵ میلیون بار ۱۱۰ از مقر خارج شد، ۷۰ درصد جرایم در شش ماهه اول کشف شد که عملکردی استاندارد است.

رحیمی در پاسخ به تذکر یکی از اعضای شورای شهر تهران مبنی بر حضور خودروهای فرسوده در شهر، گفت: شهروندان چنانچه با خودروی فرسوده‌ای در شهر مواجه شدند، با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند و جرثقیل پلیس برای بردن آن خودرو به محل اعزام می‌شود، چرا که این خودروها چهره شهر را زشت کرده‌اند.

وی افزود: در حوزه پلیس پیشگیری در شش ماهه نخست ۴۴۲ پرونده تشکیل و به دستگاه قضایی ارسال شد و ۹۰۰ نفر از محکومان فراری نیز دستگیر شدند. رییس پلیس پایتخت گفت: نیروی انتظامی شبانه‌روز در سراسر کشور تلاش می‌کند و برغم هزینه های فراوان دشمن که برای برهم زدن نظم و انضباط شهر اختصاص می‌یابد، به لطف خدا و حضور غیورمردان در حوزه امنیت داخلی، تیرهای دشمنان به سنگ می‌خورد و ناکام می شوند.

سردار رحیمی افزود: بی‌نظیرترین امنیت را در داخل کشور داریم که محصول زحمات و تلاش کارکنان و ماموران نیروی انتظامی است. فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: پلیس در جای جای ایران تلاش می‌کند و اجازه نمی‌دهد گروه‌های معاند که از موساد و سیا تأمین می‌شوند اقدامی را علیه امنیت داخلی انجام دهند و برغم تنگناهایی که نیروی انتظامی دارد اما امنیت خوبی در شهر داریم.

وی تصریح کرد: در کنار شهرداری هستیم و رئیس پلیس راهور با معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران ارتباط تنگاتنگی دارد. من هم با توجه به سبقه‌ای که در راهنمایی و رانندگی و علاقه‌ای که به این مجموعه دارم، به این حوزه توجه کرده‌ام.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: ۳۰ درصد تخلفات و جرایم راهنمایی و رانندگی در تهران بزرگ است و تلاش می‌کنیم این فرهنگ را در پایتخت ارتقا دهیم و افرادی که در پایتخت زندگی می‌کنند توقع بیشتری از آنها می‌رود.

وی گفت: اعمال قانون در پلیس هدفمند است و نباید اعمال قانون مرده انجام شود و همانجا که خلاف صورت بگیرد باید متخلف جریمه شود. سردار رحیمی تاکید کرد:‌ امنیت در پایتخت بسیار مهم است و پلیس پیشگیری، پلیس آگاهی، راهنمایی و رانندگی، مبارزه با مواد مخدر و پلیس فتا اقدامات لازم را در بخش‌های مختلف انجام می‌دهد.

وی افزود: بخشی از اقدام پلیس، برخورد قاطع با مجرمین است که با قاطعیت برخورد می‌کنیم، ولی از سوی دیگر، پلیس اقدامات ایجابی، فرهنگی و اجتماعی نیز انجام می‌دهد که در برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، این اقدامات برتری دارد. فرمانده انتظامی تهران اظهار کرد: پلیس که شعارش جامعه‌محوری است، در این بخش هم اقدام جدی می کند.

وی افزود: به همه بخش‌ها ابلاغ کرده‌ایم که جمعیت آسیب‌پذیر را شناسایی و با آنها صحبت و آنها را توانمند کنند. ده‌ها کلاس در راهنمایی و رانندگی، کلانتری و دیگر بخش‌های اجتماعی برگزار شده است و با افراد آسیب‌دیده و بزهکار، همکاران خواهر و برادری که در حوزه روانشناسی و جامعه شناسی تحصیل کرده‌اند و تحصیلات عالیه دارند صحبت می‌کنند و توانسته‌ایم ۳۲ هزار و ۸۴۲ پرونده‌ای که در کلانتری تشکیل شده است، قبل از اینکه به مراجع قضایی برود، به مصالحه و صلح برسانیم.

رحیمی گفت: پلیس برای همه کسانی که تخلف‌های زیادی دارند و یا جرائم بالای راهنمایی و رانندگی داشته باشند، قبل از گرفتن وسیله نقلیه خود، دوره آموزشی بیست دقیقه‌ای برگزار می‌کند. وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات برجسته پلیس، آموزش رانندگان و راکبین است و سالانه هزاران نفر از دانش‌آموزان و حتی معلمین آموزش می‌بینند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ادامه داد: روزانه ده‌ها مورد مأموریت از سوی شهرداران به پلیس اعلام می‌شود و در این زمینه پلیس همکاری‌های لازم را دارد. وی خاطرنشان کرد: شب عید هزاران نفر از دستفروشان در خیابان‌ها حضور داشتند و این حضور در ایام عید در تمام دنیا مرسوم است، ولی امسال با برنامه‌ریزیهای صورت‌گرفته، این دستفروشان بدون درگیری با پلیس، نیروهای شهربان و مغازه‌داران توانستند به کار خود ادامه دهند.

افزایش ساعت کار پلیس تهران برای صدور و تحویل گذرنامه اربعین

رییس پلیس پایتخت گفت: واحد گذرنامه پلیس در پایتخت هر روز از ساعت ۸ تا ۱۷ آمادگی صدور و تحویل گذرنامه و مجوزهای لازم برای زائران اربعین حسینی را دارد. سردار حسین رحیمی با بیان اینکه پلیس می‌تواند با هم‌افزایی و وحدت با شهرداری تهران و شورا اقدامات موثرتری را انجام دهد، اظهار داشت: ما می‌توانیم از این ظرفیت به نحو مطلوب و شایسته‌تری استفاده کنیم.

رییس پلیس پایتخت در ادامه با اشاره به خدمات هفته نیروی انتظامی افزود: خدمات مضاعفی در بخش‌های مختلف پلیس به مردم ارائه می‌شود که از آن جمله می‌توان به ستاد ترخیص وسایل نقلیه اشاره کرد که تعداد زیادی از خودروها و موتورسیکلت‌هایی که دارای تخلف بالای یک میلیون تومان هستند و توقیف شده‌اند، صاحبان آن‌ها می‌توانند با پرداخت جرائم از طریق تسهیلات نسبت به ترخیص خودروی خود اقدام کنند.

رحیمی اضافه کرد: در همین زمینه تیم‌های ویژه‌ای برای این کار پیش‌بینی شده است که از جمله می‌توان به قاضی و افسر کارشناس در ستاد ترخیص و استقرار آن‌ها اشاره کرد که از ساعت ۸ تا ۱۷ آمادگی ترخیص خودروها و موتورسیکلت شهروندان را دارند. در سه روز گذشته این اقدام مورد توجه شهروندان تهرانی قرار گرفته و برخی از مشکلات مردم نیز برطرف شده است.

رییس پلیس پایتخت در ادامه به واحدهای تشخیص هویت اشاره و بیان کرد: همکاران ما تا ساعت ۱۷ همه روز آماده ارائه خدمات به شهروندان و متقاضیان دریافت گواهی عدم سوء پیشینه هستند.

رحیمی در ادامه با اشاره به تمهیدات پلیس درخصوص صدور محوز برای زائران اربعین حسینی گفت: واحدهای گذرنامه و اتباع خارجه از ساعت ۸ تا ۱۷ آماده صدور و تحویل گذرنامه و مجوزهای لازم برای اربعین حسینی هستند. وی گفت: ما هم‌اکنون ۱۱ مرکز مشاوره داریم که به این تعداد باید مراکز مشاوره‌ای را که در تمام کلانتری‌ها مستقر هستند و به شهروندان خدمت ارائه می‌دهند، اضافه کرد.

پایان پیام
کد:1390

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .