شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/08/14 زمان 15:11:23 بازدید 206

گام بلند بانک پاسارگاد برای بازگشایی نماد در بورس

بانک پاسارگاد با نماد وپاسار، اطلاعات و صورت‌های مالی میاندوره‌ای ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریورماه ۹۷ را در کدال بورس منتشر کرد.

به گزارش تریبون، بانک پاسارگاد با انتشار این اطلاعات و صورت های مالی، عملا زنگ بازگشایی نماد در بورس را به صدا درآورد و به نظر می رسد که با کمک سازمان بورس و در جهت حفظ منافع سهامداران، این نماد به زودی بازگشایی و سهم آن قابل معامله شود.

بر اساس اطلاعات صورت های مالی بانک پاسارگاد، این بانک در اکثر شاخص های مالی با رشد مثبت رو به رو بوده و سالی پربار را به سهامداران نوید داده است.
این اطلاعات حاکی از آن است، جمع درآمدهای بانک پاسارگاد با رشدی ۲۳ درصدی از ۱۵.۴۶۴.۳۰۱ میلیون ریال در پایان ماه ششم سال گذشته به ۱۹.۰۸۶.۷۶۸ میلیون ریال در پایان شهریورماه ۹۷ رسیده است.
بر این اساس، سود عملیات در حال تداوم بانک پاسارگاد قبل از کسر مالیات، در پایان شهریورماه سال گذشته معادل ۵.۲۳۶.۰۴۹ میلیون ریال بوده که با رشدی ۳۵ درصدی به ۷.۰۶۶.۴۹۴ میلیون ریال در پایان شهریورماه سال جاری افزایش یافته است.
در عین حال، سود(زیان) خالص بانک پاسارگاد در پایان نیمه اول سال ۹۶ برابر با ۵.۲۳۶.۰۴۹ میلیون ریال بوده که در پایان نیمه اول امسال به ۶.۲۶۳.۳۱۱ میلیون ریال رسیده است که رشدی ۲۰ درصدی را نشان می دهد.
در صورت های مالی بانک پاسارگاد، سود(زیان) خالص هر سهم در پایان شهریورماه امسال ۱۲۴ ریال ذکر شده در که این رقم نسبت به رقم مشابه سال گذشته ۱۹ درصد افزایش داشته است. سود خالص هر سهم این بانک در پایان شهریور ۹۶ معادل ۱۰۴ ریال بوده است.
بر همین اساس، درآمدهای کارمزدی بانک پاسارگاد ۶۳ درصد و نتیجه مبادلات ارزی آن نیز ۶۷ درصد رشد را نسبت به مقطع مشابه سال قبل نشان می دهد.
پیش بینی می شود که با تصمیماتی که سازمان بورس در جهت حفظ و صیانت از حقوق سهامداران اتخاذ می کند، نماد وپاسار نیز با انتشار این اطلاعات و صورت های مالی، به زودی بازگشایی شود تا معامله این سهم به روال گذشته برگردد.
این گزارش حاکی است، بانک پاسارگاد یک بانک خصوصی است که از سال ۸۴ فعالیت خود را شروع کرده و هم اکنون با سرمایه ۵۰.۴۰۰.۰۰۰ میلیون ریال، به عنوان یکی از بانک های فعال در بورس، پروژه ها و برنامه های زیادی را برای ارتقای فعالیت های خود در دستور کار قرار داده است.
بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .