شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/08/14 زمان 15:19:45 بازدید 527

ارائه خدمات جدید بیمه‌ای در حوزه دانش‌بنیان

معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با بیان اینکه مذاکرات چهار سال قبل ما با صنعت بیمه در حوزه شرکت‌های دانش‌بنیان ناموفق بود،‌ اظهار کرد: امروزه صنعت بیمه نگاه جدیدی به شرکت‌های دانش‌بنیان دارد،‌ چرا که این شرکت‌ها می‌توانند خدمات ارزان‌تر و قابل دسترسی‌تری در حوزه بیمه ارائه دهند.

به گزارش تریبون، سورنا ستاری در مراسم امضای تفاهم‌نامه میان این معاونت با بیمه مرکزی با اشاره به اهمیت توسعه صنعت بیمه در بخش شرکت‌های فناوری یادآور شد: سابقه همکاری و مذاکره ما با بخش‌های بیمه به چهار سال گذشته برمی‌گردد، ولی متاسفانه نتیجه‌ای از این مذاکرات حاصل نشد.

وی با ابراز خرسندی از اینکه اخیرا صنعت بیمه پیشگام شده است تا با شرکت‌های دانش‌بنیان وارد همکاری شود، اظهار کرد: بحث توسعه اقتصاد دانش‌بنیان بسترهای خاصی را می‌طلبد که با امضای این تفاهم‌نامه بسترهای لازم برای توسعه بیمه در بخش‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ایجاد خواهد شد.
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با تاکید بر اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان از دارایی‌های فیزیکی و تضامین لازم برای ادامه فعالیت‌های خود برخوردار نیستند، تاکید کرد: از این رو نیاز است تا با توسعه خدمات بیمه‌ای بتوانند علاوه بر بیمه خود محصولات آن‌ها بیمه شود، از این رو حوزه بیمه یکی از بخش‌های جدی ما است.
ستاری اضافه کرد: در سال‌های اخیر استارتاپ‌های مختلفی در حوزه بیمه شکل گرفته‌اند که این شرکت‌ها بازیگران جدیدی در این عرصه به شمار می‌روند و توانسته‌اند بسیاری از فعالیت‌های بیمه‌ای را تحت‌الشعاع قرار دهند.
وی همچنین گفت: فعالیت این شرکت‌ها علاوه بر آنکه نوآوری‌هایی در سطح شرکت‌ها ایجاد کرده، موجب کاهش قیمت بیمه و دسترسی بیشتر مردم به بیمه شده است.
معاون علمی و فناوری رییس‌جمهور با بیان اینکه در حال حاضر در صنعت بیمه نگاه بازتری برای پذیرش این بازیگران جدید ایجاد شده است،‌ ابراز امیدواری کرد که با امضای این تفاهم‌نامه بستر مناسبی برای ادامه حیات این شرکت‌ها مهیا شود.
رئیس بنیاد ملی نخبگان با اشاره به توسعه خدمات “فین‌تک” خاطرنشان کرد: در حال حاضر تراکنش مالی این شرکت‌ها ۱۳۰ هزار میلیارد تومان است، چرا که در این حوزه بازیگرانی چون بورس و بانک وارد شده‌اند و در این بخش اقدام به سرمایه‌گذاری کرده‌اند، چرا که آن‌ها می‌دانند خدمات ارائه شده از سوی این نوع شرکت‌ها ارزان تر و قابل دسترسی‌تر خواهد بود.
ستاری افزود: امضای این تفاهم‌نامه علاوه بر ارائه سرویس‌های جدید بیمه‌ای، استارتاپ‌های جدیدی را به حوزه بیمه وارد خواهد کرد.
 
بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .