شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/08/14 زمان 15:48:08 بازدید 210

آمریکا برای فریب دیگر کشورها پول بدون پشتوانه چاپ می‌کند

به اعتقاد یک اقتصاددان، آمریکایی ها بدون پشتوانه مالی و فریب دیگر کشورها دلار چاپ می کنند و با این ترفند دارایی های دیگر کشورها را می خرند.

به گزارش تریبون به نقل از تسنیم، محمدرضا فلاح رنجبر مدیرعامل سابق بانک تجارت، با اشاره به اینکه آمریکا سلطه اقتصادی خود بر جهان را مرهون سلطه پولی اش است، گفت: آمریکایی ها بدون پشتوانه مالی و فریب دیگر کشورها دلار چاپ می کنند و دارایی های دیگر کشورها را می خرند.

وی افزود: آمریکا بحران و رکود اقتصادی خود را با خلق پول بدون پشتوانه به دیگر کشورها منتقل می کند اما دنیا متوجه شده که باید جایگزین دیگری برای دلار داشته باشد.
این استاد دانشگاه تصریح کرد: اکنون دنیا می بیند که یک کشور از توافق چند جانبه خارج می شود آن را به هم می زند و می گوید تحریم می کنم و اگر کشورهای دیگر به این تحریم نپیوندند جریمه می شوند.
وی در ادامه اظهار کرد: آمریکا با جنگ تجاری، چارچوب مبادلات اقتصادی دنیا را به هم زده است و کشورها متوجه شده اند باید نظام مالی مستقلی از نظام پولی آمریکایی ها داشته باشند.
فلاح رنجبر تاکید کرد: کشورها برای فرار از ریسک نوسانات ارزی به سمت ارز با ارزش باثبات در مبادلات خود حرکت می کنند و این دلیل قرار گرفتن دلار به عنوان ارز در تجارت بین کشورهاست.
وی همچنین اذعان کرد: می توانیم با کشورهای عضو سازمان های منطقه ای برای تجارت از ارز الکترونیکی جدیدی استفاده کنیم.
این اقتصاد دادن با اشاره به اینکه رمز ارز ها ضد هژمونی پولی مانند دلار اس، خاطرنشان کرد: هزینه های نقل و انتقال پول را شبکه رمز ارز ها به شدت کاهش داده است و این نوع پول ها را مردم خارج از نظام بانک های مرکزی بر اساس دارایی خود به صورت دیجیتالی تولید کرده اند.‎
بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .