شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/08/19 زمان 15:02:33 بازدید 727

نظر وزیر اقتصاد درباره عبور از شرایط تحریم

وزیر امور اقتصاد و دارایی اظهار کرد: عبور از شرایط سخت، مشقاتی هم دارد و البته این مشقات را نباید صرفا مردم تحمل کنند. اول ما باید مشقات را تحمل کنیم و بعد مردم متحمل آن شوند.

به گزارش تریبون، به نقل از ایسنا، فرهاد دژپسند گفت: در وزارت اقتصاد برنامه‌ریزی لازم برای کاهش تاثیر تحریم‌ها را انجام داده‌ایم و روز تعطیل هم جلسه داشتیم، چرا که از زمان باید بهترین استفاده را کنیم.
وی اضافه کرد: از ظرفیت‌های انسانی و مالی نیز باید استفاده کنیم و عبور از شرایط فعلی چندان سخت نیست، اما به معنا نیست که جدیت لازم را به خرج ندهیم.
وزیر اقتصاد اظهار کرد: قطعا همکاری و همراهی مردم را در این شرایط می‌خواهیم که بدانند که عبور از شرایط سخت، مشقاتی هم دارد و البته این مشقات را نباید صرفا آنان تحمل کنند. اول ما باید مشقات را تحمل کنیم و بعد مردم تحمل کنند و در نهایت با هم مشکلات را تحمل کنیم.
دژپسند در پاسخ به پرسشی درباره تعداد مشمولان قانون بازنشستگی در وزارت اقتصاد ادامه داد: همکارانی که مشمول این قانون بودند مشکلات‌شان حل شده و در حال حاضر کسی را نداریم که مشمول قانون بازنشستگی شود. شرکت‌های تابعه وزارتخانه هم اگر کسی را دارند که مشمول این قانون است باید تا مهلت قانونی لغو قرارداد کنند.
وی با بیان اینکه برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی ظرفیت بومی و قومی بالایی داریم و می‌توانیم از این فرصت استفاده کنیم، تصریح کرد: امروز با استانداران به این نتیجه رسیدیم که از پتانسیل استانی برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی استفاده کنیم.
وزیر اقتصاد در ادامه درباره محور اصلی جلسه امروز با استانداران گفت: در این جلسه با استانداران به تفاهم رسیدیم که در اصلاح نظام بانکی، افزایش کارآمدی نظام مالیاتی و چابک سازی و اقتدار گمرکات همکاری خوبی داشته باشیم که استقبال شده و برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی هم اعلام همراهی خوبی صورت گرفته است.
دژپسند افزود: در زمینه بهبود عملکرد بانک‌های دولتی در استان‌ها نیز همراهی خوبی را از استانداران شاهد بودیم. البته بسیاری از استانداران از عملکرد بانک‌های دولتی راضی بودند و در برخی موارد هم نیاز به جلسات بیشتر دارد که با استانداران، مدیران کل اقتصاد و گمرکات استان هم قرار شده که امروز جلسه ای برای هماهنگی بیشتر داشته باشیم.

پایان پیام

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .