شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/08/19 زمان 15:10:11 بازدید 803

برنامه جدید بانک‌مرکزی برای صادرات

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه به زودی تمهیداتی در خصوص نحوه بازگشت ارز صادرات به چرخه اقتصاد کشور خواهیم داشت، تاکید کرد: صادرات ریالی به مثابه خروج سرمایه از کشور است.

به گزارش تریبون، عبدالناصر همتی با بیان اینکه صادرات وقتی برای کشور مفید است که موجب ورود ارز یا کالا به کشور شود، تصریح کرد: صادرات ریالی به مثابه خروج سرمایه از کشوراست و برنامه های بانک مرکزی برای جلوگیری از این امر و کمک به صادرکنندگان برای ورود ارز حاصل از صادراتشان به چرخه اقتصادی کشور، بزودی اعلام خواهدشد.
رئیس کل بانک مرکزی افزایش صادرات به ۱۵ کشور همسایه را به شرط رعایت مواردی شاه کلید توسعه اقتصاد کشور در شرایط فعلی خواند و گفت: ایجاد هماهنگی بین بانک مرکزی و وزارتخانه های کشور، صمت و جهاد کشاورزی را برای مدیریت صادرات در استان های مرزی ضروری دانست.
وی که در همایش استانداران سراسر کشور سخن می‌گفت، با تاکید بر اهمیت درونزایی و برونگرایی دراقتصاد مقاومتی تاکید کرد: ما تهدید تحریم ها را به فرصت پیشبرد امور کشور تبدیل خواهیم کرد.
رئیس کل بانک مرکزی افزود: صادرات غیرنفتی ما در هفت ماه اول امسال ۲۷میلیارددلار بوده که نسبت به سال گذشته در همین مدت زمانی افزایش بیش از ۱۳درصدی داشته است.
وی همچنین با اشاره به شکست امریکا در به صفر رساندن صادرات نفتی کشور از انجام مذاکرات جدی و مثبت با ٨ کشوری که معافیت خرید نفت از ایران را گرفته اند خبر داد.
همتی در ادامه اذعان کرد: در ۷ ماهه امسال ۳۱میلیارددلار برای واردات کالاها وخدمات ارز تامین شده است که بیش از ۲۳میلیارد دلار آن توسط بانک مرکزی و کمتر از ۷میلیارد آن توسط صادرکنندگان غیرنفتی درسامانه نیما تامین شده است و از مبلغ تامینی ارز تاکنون ۱۰میلیارد دلار برای کالاها ی اساسی ودارو وتجهیزات پزشکی اختصاص یافته است وامیدواریم باتصمیماتی که اتخاذ شده عرضه ارز توسط صادرکنندگان در سامانه نیما بزودی افزایش یابد
وی در پایان به سوالات متعدداستانداران پاسخ داد و به تشریح اقدامات بانک مرکزی برای اصلاح نظام بانکی و تمهیدات نظام بانکی برای تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی پرداخت.

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .