شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/08/20 زمان 09:45:58 بازدید 735

رونق بانک صادرات در بورس

بانک صادرات ایران با انتشار صورت های مالی ۶ ماهه خود نشان داد که وعده مدیران این بانک تحقق یافته است. در این گزارش‌ها تحول در وضعیت «وبصادر» و قرارگیری بانک در مسیر کاهش زیان را به وضوح می‌توان مشاهده کرد.

به گزارش تریبون، به نقل از بورس ۲۴، بررسی دقیق تر گزارش اخیر بانک صادرات ایران نشان می‌دهد: سود تسهیلات بانک با رشد ۱۴ درصدی به سطح ۶۳۷۸ میلیارد تومانی رسیده، در حالی که سود سپرده های سرمایه‌گذاری آن تنها ۳ درصد رشد داشته که نشان از کنترل بسیار خوب بانک بر نرخ منابع خود دارد.

بنا براین گزارش، در نهایت جهش ۱۳۸ درصدی سود سرمایه‌گذاری ها باعث شد سهم بانک از درآمدهای مشاع در حالی که در ۶ ماهه اول سال قبل، منجر به شناسایی زیان ۳۷۶ میلیاردی شده بود، امسال به سود قابل توجه ۱۱۶۵ میلیاردی برسد. اما در درآمدهای غیرمشاع تقریبا تمامی سرفصل ها با جهش همراه شده است تا جایی که سود وجه التزام با جهش ۳۰ درصدی به سطح ۹۹۱ میلیارد تومان افزایش یافته است.
درآمد کارمزد بانک نیز با رشد خوب ۲۲ درصدی مواجه شده و به سطح ۵۹۵ میلیارد تومان رسیده است. همچنین نتیجه مبادلات ارزی بانک با جهش بسیار خوب ۲۹۵ درصدی، ۵۹۲ میلیارد تومان مثبت است و نشان از پتانسیل ارزی بالای بانک دارد. درنهایت جمع درآمدهای بانک توانسته جهش ۱۸۱ درصدی را به همراه داشته باشد و در مقابل این جهش درآمدی هزینه های بانک تنها ۲۸ درصد رشد داشته است.
این بررسی حاکی از آن است که رشد درآمد های بانک از یک سو و کنترل هزینه منابع و عدم جهش هزینه های بانک از سوی دیگر ، سبب شده تا زیان ۶ ماهه بانک با کاهش قابل توجه و جدی ۵۹ درصدی از ۲۲۶۷ میلیارد تومان در ۶ ماهه سال قبل به ۹۴۰ میلیارد تومان در پایان شهریور امسال تقلیل پیدا کند.
با توجه به شدت روند کاهش زیاندهی بانک، امید به کاهش بیش از پیش این زیاندهی و تحقق گام های بعدی یعنی خروج از زیان در سال آینده محتمل به نظر می‌رسد.
بنا براین گزارش، نکته مهم این که در ۳ ماهه اول سال شاهد تحقق زیان ۹۴۸ میلیاردی «وبصادر» بودیم و در ۳ ماهه دوم سال عملا زیانی در صورت های مالی کارسازی نشده و حتی تحقق سود ۸ میلیاردی را نیز شاهد هستیم که این رخداد منجر به کاهش زیان شرکت به سطح ۹۴۰ میلیارد تومان شده است. به عبارتی بانک در ۳ ماهه دوم سال توانسته جلوی زیان خود را گرفته و به سود اندکی نیز دست یابد.

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .