دوشنبه 22 مهر 1398
تاریخ 1397/12/01 زمان 09:13:11 بازدید 72

ساماندهی بازار ارز و سکه در گرو برنامه مداری بخش تولید

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس، با تاکید بر ضرورت برنامه مداری دولت برای ساماندهی نقدینگی سرگردان، گفت: نزولی شدن نرخ سکه و ارز در گرو هدایت نقدینگی به سمت تولید است.

به گزارش تریبون، محسن بیگلری در گفتگو با ایبِنا با اشاره به نوسانات اخیر سکه و ارز و روند رو به رشد آن در روزهای گذشته، افزود: باید برای نقدینگی سرگردان مردم چاره ای اندیشیده شود در غیر این صورت رشد قیمت ها و تورم فزاینده حتمی است.
نماینده مردم سقز و بانه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بانک مرکزی برای ساماندهی بازار ارز تا حدودی موفق بوده است، افزود: اکنون دولت باید با حمایت از تولید به جهت دهی به سرمایه های سرگردان کمک کند.
وی با بیان اینکه در حال حاضر تضمین منابع مردم از سوی دولت در امور تولیدی مهم ترین اقدام ممکن است، تصریح کرد: مردم اگر از منابع خود و همچنین سود آن مطمئن باشند به طور حتم به سمت بازارهای سیاه ارز و سکه نخواهند رفت.
بیگلری با اشاره به روند رو به صعود قیمت طلا و سکه در روزهای اخیر، گفت: مردم نیز در شرایط فعلی وظیفه مهمی داشته و باید بدانند که با اجتناب از خرید غیر ضرور می توانند به شکسته شدن حباب قیمت ها کمک کنند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه بخشی از دلایل رشد قیمت سکه و طلا به افزایش قیمت جهانی آن مربوط است، تصریح کرد: ساماندهی بازار می‌تواند دست دلالان در بزرگ تر کردن حباب نرخ ها را کوتاه کند.
بیگلری ادامه داد: دولت باید بداند که سکه و طلا به مثابه ذخایر کشور بوده از این رو برای جلوگیری از فروش بیش از حد آن به ویژه به صورت دلالی باید ممانعت شود از این رو راهکار رسیدن به این مهم توجه به کارگاه های تولیدی کوچک و بزرگ بوده تا مردم سرمایه‌های خود را از دلالی دور کرده و به این مسیر هدایت کنند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اگر دولت برای حفظ ارزش پول ملی اقدامی کند مردم دیگر نگران این موضوع نبوده و سعی در تبدیل منابع خود به سکه و ارز نخواهند داشت از این رو بازار آرامش را حس خواهد کرد.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .