شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/12/13 زمان 09:29:30 بازدید 40

تخصیص ۷۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار جدید برای تسهیلات اشتغال روستایی

سرپرست دفتر توسعه اشتغال و سیاست‌گذاری بازار کار، از تخصیص ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع جدید برای پرداخت تسیهلات اشتغال روستایی و عشایری خبر داد.

به گزارش تریبون،  علاءالدین ازوجی در گفتگو با مهر، با اشاره به تخصیص منابع جدید برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری اظهار داشت: در راستای اجرای قانون حمایت از اشتغال روستایی و عشایری، از سال گذشته معادل ریالی ۱.۵ میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای پرداخت تسهیلات اشتغال و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، خدماتی، کشاورزی و صنعتی اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه صندوق کارآفرینی امید، بانک کشاورزی، بانک توسعه تعاون و پست بانک چهار مؤسسه عامل اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری هستند، افزود: طبق قانون، باید منابع صندوق توسعه ملی با تلفیق منابع هر یک از مؤسسات عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی تخصیص یابد که در همین راستا از اواخر سال گذشته تا اوایل امسال طی دو مرحله در مجموع ۶ هزار میلیارد تومان برای اجرای برنامه اشتغال روستایی و عشایری تخصیص پیدا کرد.

سرپرست دفتر توسعه اشتغال و سیاست‌گذاری بازار کار از تخصیص ۷ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان منابع جدید از محل صندوق توسعه و مؤسسات عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و گفت: پس از تخصیص منابع جدید، برخی از مؤسسات عامل اعتبارات را به شعب استانی خود اختصاص دادند و برخی مؤسسات نیز در حال توزیع منابع خود به استان‌ها هستند.

ازوجی با بیان اینکه از سال گذشته در مجموع با تخصیص منابع جدید، تاکنون ۱۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال روستایی تخصیص اعتبار شده است، افزود: بخش دیگر این منابع باقی مانده است که در سال آینده تخصیص اعتبار خواهد شد.

این مقام مسئول در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین از پرداخت ۱۳۵ میلیارد تومان اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه برای اجرای برنامه‌های اشتغال تبصره ۱۸ بودجه ۹۷ خبر داد و گفت: در بخشی از آئین نامه تبصره ۱۸ اجرای پنج برنامه کارورزی فارغ التحصیلان، مهارت آموزی در محیط کار واقعی، مشوق‌های بیمه کارفرمایی و طرح‌های خرد اشتغال، یارانه دستمزد و برنامه آموزش توسعه رسته‌های مصوب دیده شده بود که ۶۷۰ میلیارد تومان برای اجرای این برنامه‌ها پیش بینی شده است.

سرپرست دفتر توسعه اشتغال و سیاستگذاری بازار کار گفت: مابه التفاوت ۱۳۵ میلیارد تا ۶۷۰ میلیارد تومان کل منابع پیش بینی شده برای اجرای پنج برنامه مذکور، قابلیت انتقال به سال آینده را دارند و در سال آینده تخصیص می‌یابد.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .