شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1397/12/14 زمان 09:29:12 بازدید 44

محدودیتی برای عرضه نفت در بورس وجود ندارد

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با رد هرگونه شایعه‌ای مبنی بر توقف عرضه نفت در بورس گفت: دولت به ویژه وزارت نفت آمادگی فروش نفت به افراد حقیقی در قبال دریافت وثیقه‌های مطمئن را دارند.

به گزارش تریبون، عزت الله یوسفیان ملا در گفتگو با ایبِنا با تاکید بر ضرورت ایجاد سازوکار لازم برای عرضه نفت در بورس، گفت: اکنون شرایط به گونه ای است که باید به هر نحوی با پیدا کردن خریدار، فروش نفت را پس از تحریم های اعمال شده افزایش دهیم.
نماینده مردم آمل و لاریجان در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه علاوه بر عرضه نفت در بورس دولت آمادگی فروش نفت به اشخاص حقیقی در عوض دریافت وثیقه های مطمئن را دارد، افزود: شرایط در حال حاضر فراهم بوده و سرمایه گذاران باید با آگاهی از وضعیت پای کار بیایند.
وی با بیان اینکه راه های متنوعی از سوی دولت برای فروش نفت ارایه شده است، تصریح کرد: متاسفانه طبق برنامه ریزی های انجام شده که عرضه نفت در بورس انجام شد، استقبال چندانی از این مهم صورت نگرفت.
یوسفیان ملا با تاکید بر اینکه داوطلبان خرید نفت از بورس آگاهی کافی در خصوص نحوه حمل آن نداشتند، گفت: ناتوانی در عمل نفت خریداری شده استقبال داوطلبان را کاهش داد. وی با بیان اینکه دولت به ویژه وزارت نفت با هر مسیری که به صورت مطمئن به فروش نفت منتهی شود موافق خواهد بود، افزود: با عرضه نفت در بورس بخش خصوصی فعال شده و می تواند تا حدودی به بهبود وضعیت اقتصادی کشور کمک کند.
عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: اخبار مطرح شده در خصوص اینکه وزارت نفت یا دولت روند عرضه نفت در بورس را با بهانه های مختلف متوقف کرده شایعه ای بیش نبوده و مجلس نیز در اینباره نظارت کافی دارد.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .