شنبه 29 تیر 1398
تاریخ 1398/02/25 زمان 13:00:16 بازدید 297
وزیر راه و شهرسازی:

ضمانت‌ مالی طرف خارجی در راه‌آهن سریع‌السیر تهران-قم- اصفهان فراهم شد

وزیر راه و شهرسازی از فراهم شدن تضامین مالی طرف خارجی در پروژه ریلی راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم- اصفهان و قم- اراک خبر داد.

به گزارش تریبون،  «محمد اسلامی» با اشاره به مصوبه ابلاغی معاون اول رئیس جمهوری افزود: در این مصوبه اختیارات از شرکت راه‌آهن ایران به شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل ‌و نقل تفویض شد تا عملیات مدیریت و راهبری از سوی شرکت ساخت و توسعه با حفظ مسئولیت قانونی شرکت راه‌آهن انجام شود.

اسلامی یادآور شد که تغییرات ماهوی فقط به دلیل عدم انطباق اسنادی بوده است.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: به دلیل برخورداری طرح راه آهن سریع السیر تهران- قم- اصفهان و قم- اراک از یک طرف خارجی که تضامین لازم برای تامین مالی این طرح را فراهم کرده و اینکه تغییر و جابه‌جایی اسناد آن زمان بر بود، مصوبه قبلی اصلاح شد.

هیات وزیران در جلسه 18اردیبهشت، به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و تایید سازمان برنامه و بودجه کشور و به استناد ماده ۸۲ قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تصویب کرد که دستگاه اجرایی طرح راه‌آهن «راه‌آهن سریع‌السیر تهران- قم-اصفهان و قم- اراک» به شماره طبقه بندی ۱۳۰۳۰۱۵۰۲۲ از شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل‌ و نقل کشور به شرکت سهامی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تغییر ‌یابد.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .