سه شنبه 26 شهریور 1398
تاریخ 1398/02/29 زمان 15:15:53 بازدید 68

طراحی سامانه ضد فیشینگ توسط وزارت ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به افزایش کلاهبرداری فیشینگ از طراحی سامانه ضد فیشینگ در سپر دفاعی شبکه ملی اطلاعات با عنوان دژفا خبر داد.

به گزارش تریبون، محمدجواد آذری جهرمی در جمع خبرنگاران و در پاسخ به ایبِنا درباره اقدامات وزارت ارتباطات در خصوص افزایش امنیت و پیشگیری از کلاهبرداری‌های مالی گفت: وزارت ارتباطات با بانک مرکزی تعاملاتی داشته و همکاری داریم تا بتوانیم از کلاهبرداری‌های مالی جلوگیری کنیم؛ طراحی سامانه فیشینگ و جلوگیری از فعالیت سایت‌های تقلبی با همکاری پلیس یکی از این اقدامات است که در دستور کار قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه قابلیت ضد فیشینگ در شبکه ملی اطلاعات به کار گرفته شده، اظهار داشت: فیشینگ در کشور بسیار رایج شده و در همین راستا باید با آن مقابله کرد و بر همین اساس یکی از ۱۰ سامانه سپر امنیتی شبکه ملی اطلاعات با عنوان درژفا سامانه ضد فیشینگ است.

وی در خصوص کلاهبرداری با دستگاه خودپرداز تاکید کرد: یکی از شیوه‌هایی که حجم زیادی از کلاهبرداری‌های مالی را به خود اختصاص داده، کلاهبرداری با دستگاه خودپرداز و طی تماس تلفنی است؛ در این کلاهبرداری با شهروندان به بهانه دریافت جوایز تماس گرفته می‌شود و تاکید می‌شود کارت را وارد دستگاه و زبان انگلیسی انتخاب کنید و کلاهبرداران با شگردهایی اقدام به برداشت از حساب می‌کنند.

وزیر ارتباطات ادامه داد: بانک مرکزی در این بخش باید تمهیداتی را در نظر بگیرد تا زمانی که فرد کارت را وارد دستگاه و زبان انگلیسی را انتخاب می‌کند با یک سوال انگلیسی از آن تایید گرفته شود که تا اگر فردی اصلا نحوه استفاده از دستگاه را نمی‌داند و در حال سوءاستفاده از سوی کلاهبرداران است، مورد کلاهبرداری قرار نگیرد.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .