یکشنبه 24 شهریور 1398
تاریخ 1398/03/22 زمان 17:00:32 بازدید 216

قهر دنیا با نفت‌خیز‌ترین کشورها/ ذخایر نفت عربستان از ونزوئلا سبقت می‌گیرد

در بین چهار کشور دارنده بیشترین ذخایر نفتی دنیا، نام دو کشور تحریم شده ونزوئلا بعنوان مقام اول و ایران بعنوان مقام چهارم دیده می شود که ذخایر نفت این دو کشور به ۴۶۰ میلیارد بشکه می رسد.

به گزارش تریبون، طبق جدیدترین گزارش های منتشر شده از سوی کمپانی BP،ونزوئلا با داشتن 300 میلیارد بشکه ذخایر نفتی، همچنان بعنوان نفت خیز ترین کشور دنیا شناخته می شود. در این بین ایران نیز با داشتن 160 میلیارد بشکه ذخایر تایید شده نفت، در رده چهارمین کشور دارنده نفت قرار دارد.

در این میان اما عربستان با ذخایر تایید شده 297 میلیارد بشکه ای با اختلاف اندکی از ونزوئلا در مقام دوم قرار دارد. اما گزارش ها حاکی از آن است که ذخایر نفت عربستان با رشد 11 درصدی در سال 2018 روبرو شده است. شرکت بی‌پی در جدیدترین گزارش خود اعلام کرده است که ذخایر نفت خام و گاز طبیعی عربستان سعودی تا پایان سال 2018 میلادی در حدود 297 میلیارد بشکه ثبت شده و این مقدار نسبت به سال گذشته آن، حدود 1.5 میلیارد بشکه افزایش یافته است

از سویی دیگر مقامات دولتی عربستان اخیرا اعلام کرده اند که مطابق با اخرین برآوردها، ذخایر نفتی این کشور در سال 2019 با رشد 30 میلیارد بشکه ای به رقم 307 میلیارد بشکه خواهد رسید که در این صورت در سال جاری میلادی احتمالا عربستان بعنوان نفت خیز ترین کشور دنیا شناخته خواهد شد

پس از عربستان، کانادا با بیش از 170 میلیارد بشکه نفت در رده سوم بیشترین دارنده ذخایر نفتی قرار دارد. اما ایران با اندکی اختلاف نسبت به کانادا با ذخایر اثبات شده 160 میلیارد بشکه، در جایگاه چهارم است. گفتنی است کل ذخایر اثبات شده نفت در دنیا در سال 2018 برابر با یک تریلیون و 729 میلیارد بشکه نفت است.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .