دوشنبه 22 مهر 1398
تاریخ 1398/03/27 زمان 09:33:39 بازدید 69

سیاست گذاری مناسب بانک مرکزی التهاب بازارها را کاهش داد

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: سیاست درست بانک مرکزی التهاب خرید و فروش ارز، طلا و سکه و حتی مسکن را کاهش داد.

به گزارش تریبون، سید مهدی فرشادان در گفتگو با خبرنگار ایبِنا با اشاره به آمارهای منتشر شده در خصوص افزایش سپرده گذاری نزد بانک ها در ماه های اخیر، گفت: خوشبختانه سیاست ساماندهی نقدینگی سرگردان پاسخ داده و توانسته به بهبود نسبی وضعیت بازار بیانجامد.
نماینده مردم سنندج در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه سرمایه های سرگردان در ماه های اخیر به ایجاد بی ثباتی قیمت ها در بازار ارز، سکه و مسکن دامن زده بود، افزود: با سیاست گذاری به موقع بانک مرکزی، اقبال مردم به سرمایه گذاری نزد بانک ها افزایش یافت.
وی با بیان اینکه باید تصمیمات اینچنینی برای ساماندهی اقتصاد اتخاذ شود، تصریح کرد: بی اعتمادی مردم عامل اصلی هجوم به بازار و خریدهای کاذب است، از اینرو دولت باید با اعتمادسازی به ویژه در بستر بورس هدایت نقدینگی به سمت تولید را ممکن کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه آشناسازی مردم با بورس و شرایط آن بهترین گزینه برای رشد اقتصادی در شرایط فعلی است، گفت: با توجه به نظارت های مستمری که بر بازار بورس صورت می گیرد به طور حتم اعتماد نیز شکل خواهد گرفت.
فرشادان با بیان اینکه عدم حضور غیرضرور در بازارهای مختلف از جمله مسکن، ارز و طلا حباب قیمت ها را از بین خواهد برد، افزود: دولت باید برای ساماندهی وضعیت بازار برنامه هایی را مطرح کند تا به این ترتیب مکانی برای سپرده گذاری امن و سودآور مردم فراهم باشد.
وی با یادآوری اقدامات بانک مرکزی در ماه های اخیر، گفت: خوشبختانه تشکیل بازار متشکل ارزی نیز اقدامی است که می تواند به کاهش نرخ ارز و در نتیجه از بین رفتن التهابات بازار بیانجامد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در شرایط فعلی فرصت آزمون و خطا وجود ندارد، از اینرو دولت باید نسبت به اعمال اقداماتی که نسبت به مطلوب بودن نتایج آنها اطمینان دارد، ورود کند.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .