پنجشنبه 14 آذر 1398
تاریخ 1398/04/24 زمان 17:43:38 بازدید 161

تقسیط مالیات واحد‌های تولیدی از ۳۶ به ۶۰ ماه افزایش یافت

معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به اینکه افزایش زمان تقسیط مالیات واحد‌های تولیدی از مصوبات سران سه قوه است، گفت: بر اساس این مصوبه زمان تقسیط مالیات واحد‌های تولیدی از ۳۶ به ۶۰ ماه افزایش یافت.

به گزارش تریبون، به نقل از ایرنا، روز دوشنبه در همایش صنعت و معدن در شهرک صنعتی شمس آباد ری اظهار داشت: بنگاه‌های تولیدی کشور در صورت ارتقای وضعیت و تأیید آن توسط ستاد تسهیل و رفع موانع تولید می‌توانند نسبت به افزایش زمان تقسیط مالیات مطابق مصوبه اخیر سران سه قوه اقدام کنند.

وی ادامه داد: بر اساس مصوبه سران سه قوه، صاحبان واحد‌های تولیدی اگر به دنبال افزایش سرمایه و توسعه فضای کسب و کار خود باشند بدون بازپرداخت مالیات نیز می‌توانند از بانک‌های عامل تسهیلات دریافت نمایند.

حبیبی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون پرداخت مالیات بر ارزش افزوده یکی از بزرگترین چالش‌های تولید کنندگان است، عنوان کرد: مسئولان باید ساز و کاری ایجاد کنند تا پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از تولید کنندگان به سمت مصرف کنندگان سوق پیدا کند.

وی یادآور شد: هم اکنون اداره مالیات استان تهران از طریق دفاتر واحد‌های تولیدی به دنبال گرفتن مالیات بر ارزش افزوده ۱۰ سال پیش است که این کار فشار مضاعفی در شرایط نابسامان اقتصادی به واحد‌های تولیدی می‌آورد.

حبیبی در بخش دیگری از سخنان خود به رونق برخی صنایع تولیدی استان تهران پس از تحریم‌ها اشاره کرد و افزود: بر اساس آمار‌های موثق بسیاری از واحد‌های تولیدی به دلیل رونق فضای کسب و کار و صادرات به دنبال انجام طرح‌های توسعه‌ای هستند.

وی ادامه داد: همچنین بخشودگی جرایم تأمین اجتماعی و بانکی نیز در سال رونق تولید باعث جان گرفتن بسیاری از واحد‌های تولید استان تهران شده است.

به گزارش ایرنا، همایش صنعت و معدن شهرستان ری امروز دوشنبه با حضور احمد اسماعیلی راد سرپرست فرمانداری ویژه شهرستان ری، سید فرید موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی، صابر پرنیان مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران، محمد مسیح حبیبی معاون صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران و جمعی از کارآفرینان و صنعتگران شهرستان ری در شهرک صنعتی شمس آباد برگزار شد.

شهرک صنعتی شمس آباد با ۲ هزار و ۹۰۰ هکتار مساحت به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی خاورمیانه در ۳۵ کیلومتری جاده تهران قم قرار دارد.

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .