پنجشنبه 14 آذر 1398
تاریخ 1398/04/24 زمان 23:08:05 بازدید 87

آمریکا پشت ارز‌های دیجیتال را خالی می‌کند؟

آمریکا دستور عدم سرویس دهی کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی در عرصه ارز دیجیتال را صادر کرد و این در حالی است که ارز‌های دیجیتال در برخی کشور‌ها هدف حملات ترامپ قرار گرفته اند مثل روسیه تا وسیله‌ای برای تضعیف دلار باشند و آمریکا برای جلوگیری از کاهش ارزش دلار از پشتیبانی این ارز دیجیتال توسط کمپانی‌های تکنولوژی بزرگ جلوگیری کرده است.

به گزارش تریبون، به نقل از خبر آنلاین،تصمیم عدم حمایت کمپانی‌های تکنولوژی بزرگ در امریکا از ارز‌های دیجیتال در عرصه مشکلات فنی و یا هر خدماتی توسط اکثریت دموکرات در امریکا گرفته شد.

این تصمیم درست بعد از رونمایی فیس بوک از ارز دیجیتال جدید لیبرا گرفته شد که منجر به اعتراض تعداد وسیعی از مصرف کنندگان شد و باعث شد تا افراد جمهوری خواه مشتاق نوآوری در مجلس به این تصمیم معترض شوند و در صدد برآمدند تا رای بیشتری برای جلوگیری از این اتفاق جمع کنند.

حتی اگر جمهوری خواهان موفق شوند که تعداد رای دهندگان خلاف این دستور را افزایش دهند باز هم این لایحه به مجلس سنا خواهد رفت و در آنجا افراد بیشتری مشتاق جلوگیری از فعالیت‌های ارز دیجیتال در امریکا هستند.

با این اوصاف یک پیش نویس به تمام کمپانی‌های تکنولوژی فرستاده شده است که آن‌ها را از هرگونه حمایت ارز‌های دیجیتال منع می‌کند.

قانون گذاران در خصوص این قانون این عقیده را دارند که باید کمپانی‌های بزرگ تنولوژی را از مسائل مالی دور نگه داشت و در اینجا منظور از کمپانی‌های بزرگ تکنولوژی کمپانی‌هایی هستند که سالانه به ۲۵ میلیون نفر سرویس و خدمات آنلاین ارائه می‌دهند.

این اتفاق‌ها در امریکا در حالی در حال رخ دادن هستند که فیس بوک گفته است ارز دیجیتال خود را تا سال ۲۰۲۰ به بازار می‌آورد.

ارز لیبرا

اتحادیه لیبرا دارای ۲۸ هم موسس خواهد بود که کمپانی‌های مطرحی، چون مسترکارت، پی پال، ویزا، Ebay، اسپاتیفای، اوبر، لیف، ودافون و البته خود فیسبوک عضو آن هستند. این اتحادیه برای مدیریت و گسترش لیبرا تاسیس شده که بر مبنای شبکه بلاک چین لیبرا توسعه یافته و توسط یک صندوق دارایی به نام صندوق لیبرا پشتیبانی می‌شود. یکی از اهداف اصلی این گروه پشتیبانی ارز دیجیتال لیبرا به وسیله دارایی‌های واقعی است.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .