دوشنبه 18 آذر 1398
تاریخ 1398/05/22 زمان 19:08:07 بازدید 68

کدام بانک‌ها بیشترین دارایی خارجی را دارند؟

طی سال گذشته حدود ۱۸۵ هزار میلیارد تومان به دارایی‌های خارجی کشور افزوده شده (رشد ۲۵ درصدی) که حدود یک سوم از آن مختص به دارایی خارجی بانک مرکزی بوده است. در میان بانکی‌ها بیشترین رشد دارایی خارجی مربوط به بانک‌های تخصصی بوده که معادل ۴۵ درصد بوده است.

به گزارش تریبون، به نقل از اقتصاد 24، دارایی‌های خارجی سیستم بانکی کشور شامل دارایی‌های خارجی است که در بانک مرکزی، بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی وجود دارد. بر اساس آمار اعلام شده دارایی‌های خارجی سیستم بانکی ایران طی پنج سال اخیر بیش از ۸۰ درصد رشد داشته است.

این دارایی‌ها از ۵۰۵ هزار میلیارد تومان در ابتدای سال ۱۳۹۳ به بیش از ۹۰۰ هزار میلیارد تومان در پایان سال ۱۳۹۷ رسید که افزایشی ۴۱۱ هزار میلیاردی را نشان می‌دهد.

بررسی اجزای سیستم بانکی نشان می‌دهد طی پنج سال اخیر رشد دارایی‌های خارجی بانک‌های تجاری بیشتر از دیگر بخش‌ها بوده، به طوری که حجم دارایی‌های خارجی بانک‌های تجاری طی دوره مذکور با رشد ۱۷۵ درصدی از ۲۰ هزار میلیارد تومان در ابتدای سال ۱۳۹۳ به بیش از ۵۷ هزار میلیارد تومان در پایان سال ۱۳۹۷ رسیده است.

دارایی‌های خارجی سیستم بانکی طی سال‌های ۱۳۹۳ تا ۱۳۹۵ روند کاهشی داشت، اما پس از آن تغییر روند داد و در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۵۰ هزار میلیارد تومان و در سال ۱۳۹۷ معادل ۱۸۵ هزار میلیارد تومان به میزان آن افزوده شد.
کدام بانک‌ها بیشترین دارایی خارجی را دارند؟
آنالیز دارایی‌های خارجی سیستم بانکی در سال ۹۷

طی سال ۱۳۹۷ دارایی‌های خارجی کل سیستم بانکی ۲۵.۲ درصد افزایش یافته بود که رشد دارایی‌ها خارجی بانک‌ها بیشتر از بانک مرکزی بود.

دارایی‌های خارجی بانک‌ها و موسسات اعتباری غیربانکی در سال ۱۳۹۷ با رشد تقریبا ۴۰ درصدی همراه شده بود در حالی که این میزان در بانک مرکزی تنها ۱۴ درصد بود.
این درحالی است که نیمی از داراییی‌های خارجی سیستم بانکی در اختیار بانک مرکزی است.
کدام بانک‌ها بیشترین دارایی خارجی را دارند؟
در میان بانکی‌ها بیشترین رشد مربوط به بانک‌های تخصصی بوده، به طوری که میزان دارایی خارجی بانک‌های تخصصی (شامل پنج بانک مسکن، کشاورزی، صنعت و معدن، توسعه صادرات ایران و توسعه تعاون) در سال گذشته با رشد ۴۵ درصدی همراه بوده است.

همچنین طبق آخرین آمار دارایی خارجی بانک مرکزی در پایان سال ۱۳۹۷ معادل ۴۶۵ هزار میلیارد تومان بوده است.

طی سال گذشته حدود ۱۸۵ هزار میلیارد تومان به دارایی خارجی کشور افزوده شده که حدود یک سوم از آن مختص به دارایی خارجی بانک مرکزی بوده است.

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .