پنجشنبه 21 آذر 1398
تاریخ 1398/09/09 زمان 06:26:24 بازدید 65

ثبت نام مسکن ملی از اواسط آذر در آذربایجان‌غربی آغاز می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: همزمان با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور، ثبت‌نام این طرح در این استان از اواسط آذرماه جاری آغاز می‌شود.

به گزارش تریبون،به نقل از فارس، سیدمحسن حمزه‌لو مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی بیان کرد: همزمان با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در کشور ثبت‌نام این طرح در این استان از اواسط آذرماه جاری آغاز می‌شود.

وی افزود: تمامی طرح‌های اجرایی حوزه مسکن، بازآفرینی شهری پایدار، واگذاری اراضی در راستای تامین اقشار ویژه و طرح تامین مسکن «یکم» در قالب طرح اقدام ملی مسکن دنبال می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه این طرح برای اقشار کم‌درآمد در دو حوزه شهرهای زیر و بالای ۱۰۰ هزار خانوار اجرایی می‌شود، اظهار داشت: حدود ۲۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی برای آذربایجان‌غربی در نظر گرفته شده که از این میزان سهمیه استانی، چهار هزار و ۳۰۰ واحد توسط بازآفرینی شهری، چهار هزار و ۲۰۰ واحد از طریق بنیاد مسکن و ۱۲ هزار نیز توسط سازمان ملی زمین و مسکن احداث می‌شود.

وی اضافه کرد: واگذاری اراضی در این طرح به شکل گروهی امکان‌پذیر بوده و اجرای طرح اقدام ملی مسکن زمینه‌ساز رونق بازار مسکن و مشارکت بخش خصوصی است.

حمزه‌لو گفت: برای تامین اراضی مورد نیاز اجرای این طرح از ظرفیت‌های منابع طبیعی استفاده شده و همچنین اراضی مازاد تحت مالکیت دستگاه‌های اجرایی آزادسازی می‌شود.

وی تصریح کرد: نگاه دولت تدبیر و امید تامین مسکن و ایجاد سرپناه برای اسکان محرومان است و بر این اساس در مناطقی که خدمات زیربنایی و زمین آماده وجود دارد، اجرای طرح اقدام ملی می‌تواند موثر باشد.

حمزه‌لو بیان کرد: در اجرای «طرح اقدام ملی مسکن» بنیادمسکن، راه و شهرسازی و بانک مسکن مشارکت دارند.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .