پنجشنبه 21 آذر 1398
تاریخ 1398/09/11 زمان 15:01:15 بازدید 38

سود خرید حمایتی زعفران در جیب دلالان

حسینی با اشاره به خرید حمایتی زعفران از سوی سازمان تعاون روستایی گفت: متاسفانه در بحث خرید حمایتی زعفران برخی دلالان و فرصت طلبان مانع رسیدن سود فروش زعفران به کشاورزان می‌شوند.

به گزارش تریبون،به نقل از میزان، علی حسینی عضو شورای ملی زعفران با بیان اینکه قیمت زعفران از ابتدای فصل برداشت تغییری نداشته است، اظهار کرد: زعفران دسته‌ای کیلویی ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و هر کیلو زعفران درجه یک حدود ۹ میلیون و ۵۰۰ تومان در بازار قیمت دارند.

وی در خصوص پیش بینی برداشت زعفران در سال ۹۸ گفت: دولت حدود ۵۰۰ تن برداشت را پیش بینی کرده بود، اما تا زمانی که فصل برداشت زعفران خاتمه نیابد نمی‌توان رقمی را اعلام کرد از این رو باید تا پایان فصل برداشت منتظر ماند.

عضو شورای ملی زعفران به بحث خرید توافقی زعفران از سوی سازمان تعاون روستایی اشاره کرد و افزود: در صورتی که پول کشاورزان به موقع پرداخت شود می‌توان خرید توافقی را موفق دانست، اما متاسفانه پرداخت پول کشاورزان با تاخیر انجام می‌شود.

حسینی در ادامه تاکید کرد: خوشبختانه قیمت خرید حمایتی زعفران از نرخ‌های بازار بیشتر است، اما شنیده می‌شود بسیاری از افرادی که زعفران خود را تحویل می‌دهند کشاورزان واقعی نیستند و عده‌ای فرصت طلب زعفران کشاورزان را با قیمت‌های پایین‌تر خریداری کرده و برای سود بیشتر تحویل دولت می‌دهند.

وی افزود: پولی که سازمان تعاون روستایی پرداخت می‌کند در برخی موارد به دست کشاورزان نمی‌رسد و سود آن به جیب دلالان و فرصت طلبان می‌رود و این موضوع باعث ایجاد مشکلاتی برای کشاورزان شده است.

 

بانک ملی
بانک سامان
قیمت طلا و ارز در بازار تهران
نوع ارز نرخ فروش
-
دلار
-
یورو
 
-درهم امارات
 
-سکه گرمی
 
سکه بهار  آزادی 
-
نیم سکه
 
-ربع سکه
ما را دنبال کنید
3 بی ان
طراحی و اجرا از کانون تبلیغات اتمسفر .